nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Zlínský kraj se zapojil do evropské sítě poutních stezek


Zlínský kraj se zapojil do sítě poutních stezek Evropy. Uzavřel dohodu o vstupu regionu do sítě Evropské poutní stezky (I Cammini d'Europa). Členství v evropské síti podpoří propagaci Svatého Hostýna a Velehradu, které jsou vyhlášenými poutními místy Zlínského kraje.

I Cammini d'Europa se zabývá propagací hlavních evropských poutních stezek. Zlínský kraj je prvním regionem střední a východní Evropy, který se do tohoto systému zapojuje. Je to síť, jejímž cílem je podporovat rozvoj a růst regionů, kterými prochází hlavní evropské poutní stezky.

Páteřními stezkami jsou takzvaná Svatojakubská trasa vedoucí Evropou do španělského města Santiago de Compostela a Františkánská stezka (Via Francigena), tedy cesta Franků ke svatému Petrovi, která směřuje do Říma. K nim se přidružují například stezky krále Olafa ve Skandinávii, cesty do Jeruzaléma a dalších 22 stezek. Slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj, kteří jsou se Zlínským krajem bezprostředně spojeni, jsou spolupatrony Evropy a Velehrad je v tomto kontextu vnímán jako místo, ve kterém se spojuje západní a východní křesťanství.

Zdroj: České noviny (cestování)


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist