nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Výstava Slavné vily Čech, Moravy a Slezska bude k vidění v Praze, Olomouci, Ostravě a Bratislavě - zprávička

Úspěšná výstava Slavné vily Čech, Moravy a Slezska se představí v Praze podruhé a to společně s výstavou Slavné vily Slovenska na nové budově Fakulty architektury v Praze – Dejvicích. Z Prahy výstava poputuje na Moravu a to do Muzea umění v Olomouci, odkud se dále posune do Ostravy a následně přes hranice do Bratislavy.

Výstava bude doplněna bohatým doprovodným programem, zahrnujícím přednášky Ing.arch. Zdeňka Lukeše a Prof. Jindřicha Vybírala, komentované prohlídky a exkurze Prof. Matúše Dully a Ing. Jana Stěničky.

Po květnové výstavě v Praze se Slavné vily Čech, Moravy a Slezska přestěhují do Muzea umění v Olomouci, kde budou doprovázet výstavu „Pro tentokrát nesedat | Sbírka sedacího nábytku z muzejních sbírek“. Také tuto výstavu doprovodí přednášky a exkurze, například „výlet s Janem Kotěrou z Olomouce do Prostějova“ s ředitelem Muzea Prostějovska doktorem Miroslavem Chytilem.

Po ostravské výstavě by pak měly být Slavné vily Čech, Moravy a Slezska představeny našim sousedům v Bratislavě, stejně jako budou Slavné vily Slovenska představeny již poněkolikáté v Praze.

Na vernisáži první výstavy v Národní technické knihovně v Praze v roce 2010 proběhl křest souborné publikace Slavné vily Čech, Moravy a Slezska.

Zdroj: Slavné vily.cz

Předchozí zprávička: Natočení zloději lezeckého materiálu « (28.4.2011 07:20)

28.4.2011 10:08

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist