nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: Tomu snad nevěří ani největší optimista...

(Diskuse: Názory ke zprávičce: Vlaky a autobusy čekají na zpožděné přípoje)

Vlak EuroCity čeká zhruba pět minut. Jiné spoje čekají patnáct i více minut, především když se jedná ten den o poslední spoj. Podobný princip je uplatňován i v autobusové dopravě. Přípoje čekají na dálkový autobus až půl hodiny.

Spoje, které nečekají, jsou v jízdním řádu označené. Pokud máte už ve vlaku obavy z toho, že vám přípoj ujede, obraťte se na průvodčího nebo vlakvedoucího. Zavolá výpravčímu v přepravní stanici, a ten – pokud to jízdní řád dovolí – odjezd přípoje zdrží.

Zdroj: iDnes.cz


Počet příspěvků v diskusi celkem 3 (poslední 13.12.2007 10:40)

Re: Tomu snad nevěří ani největší optimista... | Vlastimil Hanuš
12.12.2007 19:42 | Reagovat

Taky mi to přijde trochu jak z pohádkové říše, ale proč tu informaci nešířit, že. Třeba se tu objeví zkušenost od někoho, kdo to zkusil a dozvíme se, jak dopadl. :-D

Docela zajímavě se chovají vlaky ve stanici Ostrava-Svinov (teda nejsem si jistý, jestli to od nového jízdního řádu není jinak). Když jedeš rychlíkem od Brna a přestupuješ na osobák do Českého Těšína, tak osobák skoro pravidelně ujede, protože spoje navazují těsně a vlak nečeká. V opačném směru to vypadá tak, že osobák mívá celkem pravidelně taky sekeru a světe div se, rychlík na něj čeká. Kde jsou ty časy, kdy bývalo na přestup 20 minut a všechno se stíhalo.

Holt je vidět, že regionální doprava má vyšší priority než skok dál za humna.

Reaguje na názor: Tomu snad nevěří ani největší optimista...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist