nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Vídeň znovu zavede adventní omezení pro turistické autobusy


Nová pravidla omezující příjezd turistických autobusů do centra rakouské metropole, která byla poprvé uplatněna v adventním období loni, se podle vídeňské radnice osvědčila, a budou proto zavedena i letos. V platnost vstupují tuto sobotu a budou uplatňována každou sobotu až do Vánoc.

Systém spočívá v tom, že pro centrální vídeňské obvody 1, 6, 7, 8 a 9 platí o adventních sobotách všeobecný zákaz vjezdu autobusů od 06:00 do 20:00 hodin. Výjimku umožňuje zvláštní karta, kterou je třeba si včas objednat a samozřejmě zaplatit.

Těchto povolení je vydáván omezený počet – jen 300 – a pro soboty 6. a 13. prosince jsou již vyprodána. Povolení stojí stejně jako loni 16,47 eura. S touto kartou může řidič vjet na náměstí Museumsplatz, kde je vyhrazená zóna pro vystupování a nastupování pasažérů těchto autobusů.

Po vystoupení cestujících musí tuto zónu opustit. Bezplatné parkování je pak možné ve 2. a 22. městském obvodu, údaje o parkovištích i další informace jsou na internetové adrese www.wien.at. Autobusy mohou své pasažéry znovu vyzvednout v jednom ze tří časových „oken“ po 15:30 hodin; řidiči musí předem nahlásit, pro které okno se rozhodli.

Zdroj: České noviny (cestování)


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist