nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

V Česku vzniká sít očkovacích center pro cestovatele - zprávička

V Česku vzniká síť specializovaných očkovacích center, která jsou zaměřena na cestovní medicínu, ale jsou schopná zajistit očkování i proti jiným nemocem. Ambulance budou nabízet jak běžné sezonní očkování proti chřipce nebo klíšťové encefalitidě, tak i například antimalarickou profylaxi nebo i konzultaci po telefonu ze zahraničí.

Od ledna jsou v provozu první centra v Praze, Olomouci, Ostravě, Českých Budějovicích a Karlových Varech. V prvním čtvrtletí letošního roku by se měla otevřít také v Brně, Plzni, Ústí nad Labem, Jihlavě a Sokolově a do konce roku by mělo přibýt ještě dalších pět měst. Očkovat se proti cestovním i jiným nemocím je možné u každého lékaře. Poradenství poskytují i centra cestovní medicíny při některých nemocnicích.
Zájemci o očkování se mohou před cestou do zahraničí v očkovacích centrech objednat po telefonu nebo pomocí internetu na www.ockovacicen­trum.cz.

Jediné očkování, které se požaduje, platí pro lidi cestující do subsaharské Afriky a Střední a Jižní Ameriky. Očkují se proti žluté zimnici. Povinně se očkují i lidé mířící na pouť do Mekky, a to proti meningokokové meningitidě. Další očkování a preventivní léky se doporučují podle země, kam člověk jede.

Nejčastějším rizikem pro cestovatele nejsou nemoci, ale nehody a úrazy. Proto všem cestovatelům doporučuje kvalitní zdravotní pojištění.

Zdroj: iHNed

Další zprávička: Výstava speleofotografií a olejomaleb v Rudici » (15.2.2008 05:00)

Téma: Zdraví
Názory ke zprávičce: zatím žádné
14.2.2008 18:50

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist