nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Turisté o víkendu mimořádně dojdou k šumavské Juránkově chatě - zprávička

Šumavští turisté se budou moci 29. října mimořádně podívat k bývalé slavné Juránkově chatě na Železnorudsku. Chata, jeden ze symbolů šumavské turistiky, už neexistuje a místo je kvůli ochraně přírody v národním parku nepřístupné. Česko-německé putování k bývalé chatě na hraniční hoře Svaroh (německy Zwercheck) organizují pořadatelé z obou zemí už podruhé. Loni akce přilákala stovky zájemců. I letos bylo nutné získat na jeden den souhlas správců parku.

Sdružení Otevřená Šumava mimo jiné usiluje o obnovení tradičních šumavských turistických cest, včetně přístupu na Juránkovu chatu. Zdejší chata, fungující od roku 1922 do roku 1950 s přestávkou za druhé světové války, umožňovala túry jak po státní hranici, tak do Bavor a samozřejmě i na českou stranu. Pamětníci a staré mapy dokládají mnoho přístupových cest. Na místě bývalé Juránkovy chaty účastníci proto vzpomenou i na lyžaře a turisty, kteří dříve nacházeli útočiště v tomto nejvýše položeném hotelu v zemi.

Letošní výlet začíná v Německu z chaty na Malém Javoru a pokračuje k Juránkově chatě. Odtud je možné se mimořádně projít i jednou z nejatraktiv­nějších tras k vyhlídce nad Černé jezero a dál po Juránkově cestě na sedlo mezi jezery. Trasa končí na nádraží Špičák.

Zdroj: České noviny (cestování)

Předchozí zprávička: Veľký čínsky múr sa rúca, na vine sú vraj bane « (25.10.2011 03:00)

25.10.2011 09:00

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist