nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Tajná chodba spojující Prostějov a Plumlov opět nebyla objevena - zprávička

Vstup do tajemné chodby, o jejíž existenci neměl nikdo ani nejmenší potuchy, se ve čtvrtek (2.10.2008) podařilo objevit v Plumlovské ulici v Prostějově. Kolem poledne se tam propadla krajnice vozovky. Zaměstnanci několika odborů města a archeologové zjistili, že pod sesutou komunikací je vchod do neznámé chodby. Byla vysoká asi sto čtyřicet centimetrů a stejně tak široká.

Pro úředníky z oddělení památkové péče prostějovského Městského úřadu je objev chodby překvapením. Neměli ani tušení, že se pod Plumlovskou ulicí nedaleko městského centra nachází něco takového.

Záhada se ale nekoná. Jde o kanalizaci,zněl verdikt archeologů z Ústavu archeologické památkové péče Brno, kteří se u jámy ve vozovce v úterý sešli. Odborníci se shodli, že sběrač vznikl nejspíš v meziválečném období, tedy před desetiletími. Je s podivem, že o ní vodohospodáři nevěděli.

Pověstí o chodbách vedoucích z města až na Kosíř či na Plumlov koluje mezi lidmi poměrně hodně. Traduje se, že podzemní prostory byly tak rozlehlé, že se v nich vyhnuly i dva protijedoucí povozy.

Kolem Prostějova byl kdysi pět metrů hluboký vodní příkop, kdo by kopal v hloubce pod ním? Navíc podloží pod okresním městem takovým stavbám ani příliš nepřeje. Nejen v prostějovském regionu, ale ani v celé republice se tak prostorné historické podzemní stavby nepodařilo nikdy nalézt.

Zdroj: Jeskyňář.cz a Prostějovský deník http://proste­jovsky.denik.cz/…0081003­.html http://proste­jovsky.denik.cz/…0081008­.html


9.10.2008 10:45

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist