nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Svatomartinský košt začne 11. 11. v 11 hodin v Brně - zprávička

V úterý 11. listopadu v 11 hodin jako každý rok společně přivítáme první víno z našich vinic – Svatomartinské. Ochutnávku Svatomartinských vín pořádanou Vinařským fondem odstartuje na Náměstí Svobody v Brně Svatomartinský košt. Na slavnostní akci bude otevřeno dohromady 100 vzorků nového ročníku vína a za doprovodu cimbálové muziky můžete ochutnávat až do odpoledních hodin.

Svatomartinské je mladé víno, u něhož mezi sklizní a uvedením na trh uběhlo jen několik týdnů. Proto má lehkou barvu i chuť a nižší obsah alkoholu, obvykle okolo 12 procent. Mladé víno je určeno k rychlému spotřebování. Sami vinaři doporučují, aby bylo vypito do jara. Rozhodně mu ale nehrozí zkažení, jen může stářím ztrácet na svěžesti. Proto mladé víno není vhodné k archivaci.

Tipy na vinařské akce, které proběhnou na Martina, spojené s ochutnávkou Svatomartinských vín

11. 11.

V úterý 11. listopadu v 11 hodin jako každý rok společně přivítáme první víno z našich vinic – Svatomartinské. Ochutnávku Svatomartinských vín pořádanou Vinařským fondem odstartuje na Náměstí Svobody v Brně Svatomartinský košt. Na slavnostní akci bude otevřeno dohromady 100 vzorků nového ročníku vína a za doprovodu cimbálové muziky můžete ochutnávat až do odpoledních hodin.

11. 11.

Křest Svatomartinských vín si nenechají ujít ani v Uherském Hradišti. Vinařské slavnosti vypuknou už v jedenáct hodin dopoledne a to přímo na Masarykově náměstí.

11. 11.

I na severu Čech přivítají nová vína. V Ústí nad Labem na Lidickém náměstí proběhne od 11 – 17 hodin slavnostní ochutnávka s doprovodem cimbálové muziky.

11. 11.

Kolínské Svatomartinské – Přesně v 11 hodin se na kolínském Karlově náměstí otevřou lahve se Svatomartinským vínem. Nebude chybět ani dobré jídlo a kulturní program. Akce se koná před vinotékou U ZLATÉ ŠTIKY v Kolíně.

11. 11.

V karlštejnské restauraci U Janů můžete okoštovat nejen Svatomartinská vína a pochutnat si na tradiční martinské husičce, ale také poslechnout a zatancovat si u cimbálové muziky. Slavnostní otevření lahví proběhne v 11,11 hodin.

11. 11.

Ve Vinotéce Šmerák a ve Vinárně U Kroka v Praze 2 na vás od 18 hodin čeká 6 druhů Svatomartinských vín, husí paštika s mandlemi, ovoce, pečená husa, knedlíky a dvoubarevné zelí a na závěr piškotový dort s tvarohem a jablíčky.

11. 11.

Praha přivítá Svatomartinské víno také trochu netradičně. Zájemci mohou zažít mimořádnou plavbu Prahou po řece Vltavě lodí Czechie za současné řízené ochutnávky mladých Svatomartinských vín s gastronomickými specialitami a živou hudbou.

11. 11.

V 11 hodin několik vinařských firem z okolí Kyjova, Kyjovská vinotéka a Galerie vín, nabídne návštěvníkům Svatomartinská vína. Při cimbálové muzice bude k vínům možné ochutnat pečené kačeny a husy. Přijede i Martin na bílém koni.

11. 11.

Pozadu v oslavách nezůstanou ani Bořetice, které si Svatomartinské slavnosti přichystali do areálu Sklepů pod Kraví horou.

11. 11.

V Brně se také uskuteční ochutnávka pod názvem Svatomartinská vína pod Petrovem. Spolu s letošním mladým vínem si můžete pochutnat na restovaných kachních játrech nebo kachní paštice.

11. 11.

Svatomartinské víno přivítají také v Kutné hoře v klášteře sv. Voršily, kde proběhne od 11 hodin jeho slavnostní otevírání a zahájení prodeje. Svatomartinské víno bude nabízeno ve dvou variantách. Bílé z odrůdy Müller Thurgau a rosé z odrůdy Svatovavřinecké, obojí v kategorii kabinet.

11. – 15. 11.

Vinárna Kaplanka v Blatné Na Příkopech v 11 hodin a 11 minut slavnostně otevře a návštěvníkům nabídne k ochutnávce 11 druhů Svatomartinských vín.

11. 11. – 16. 11.

V 11 hodin a 11 minut se slavnostně otevřou Svatomartinská mladá vína ročníku 2008 v Red Rock v Praze 6 – Veleslavíně. Bude možné ochutnat okolo 30 druhů mladých vín a specialit.

11. 11. – 16. 11.

Slovácká vinotéka ve Strážnici pořádá ochutnávku Svatomartinských vín. Akce bude probíhat tradičně od 11 hodin.

11. – 16. 11.

I v Čejkovicích uvítají mladá vína. Všechny milovníky vín zvou pořadatelé na kulinářský týden s přímým prodejem Svatomartinských vín z Čejkovic pod názvem SVATOMARTINSKÁ VÍNA – Svatomartinské mlsy. Více informací na www.yaxi.cz.

11. 11. – 3. 12.

V úterý v 11 hodin bude ve všech čtyřech vinotékách Moravský sommelier zahájeno ochutnávání a prodej SVATOMARTINSKÝCH vín (v zámecké vinotéce v Břeclavi i ve vinotéce v Lednici bude otevřeno výjimečně již od 11 hodin). Patnáctku mladých moravských vín vybral trojnásobný sommelierský mistr ČR Libor Nazarčuk. Vedle vín budou připraveny i některé speciality studené kuchyně a také anketa o nejlepší mladé víno.

Více o vínech a vinařských akcích na www.vinazmora­vy.cz nebo www.vinazcech.cz a www.svatomartin­skevino.cz

Zdroj: „Tisková zpráva“

Další zprávička: Austrálie uzavře park v poušti kvůli úmrtí turistů » (11.11.2008 19:41)

10.11.2008 22:57

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist