nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Sněhové zpravodajství z Česka, Slovenska i Alp - zprávička

Alpy hlásí vynikající podmínky pro lyžaře a nadprůměrné množství přírodního sněhu. V Česku a na Slovensku se lyžuje hlavně na technickém sněhu. Nejvíc lanovek a vleků je v provozu v Krkonoších, na Šumavě a v Krušných horách.

V Krkonoších stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

Na sjezdovkách v Česku je v současnosti klíčové množství sněhu technického. Čím výše položená centra s výkonným zasněžováním, tím jsou na tom lépe.

Slovensko je na tom se sněhem podobně jako Česko. Zhruba tři čtvrtiny středisek jsou otevřené, lyžování ale s různým úspěchem zachraňují děla. Výška sněhu většinou nepřekračuje 40 cm, výjimkou jsou Štrbské pleso (90 cm), Chopok (90 cm na jižní, 70 cm na severní straně), Chleb ve Vrátné (80 cm) nebo Spálená dolina v Roháčích (70 cm).

Výborné podmínky hlásí většina alpských středisek. Během první poloviny prosince je zasypalo nejčastěji okolo metru sněhu, v Itálii nebo na jihu Rakouska pak místy až dva metry. Nedostatek sněhu trápí snad jen některá nejníže položená centra Rakouska a Německa v podhůří.

Zdroj: iDnes

Předchozí zprávička: Českým turistům v Izraeli prý nic nehrozí « (30.12.2008 10:00)

30.12.2008 14:00

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Kréta Korfu Kos Lefkada Mykonos Rhodos Santorini Karpathos
Zájezdy a aktivní dovolená: hory, turistika, cyklistika, ferraty, expedice, dobrodružství: Rumunsko, Korsika, Norsko, Provence, Slovinsko, Alpy, Dolomity a další hory…
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist