nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Putovani s dinosaury v pražské O2 aréně - zprávička

PUTOVÁNÍ S DINOSAURY – Velkolepou show Vám přináší BBC Worldwide ve spolupráci s australskou produkční společností The Creature Production Company, v jejímž čele stojí generální ředitel Carmen Pavlovic. Ten říká: „Seriál televize BBC byl výborným spojením zvláštních efektů, a zábavně podaných informací. Naše show také spojuje tyto elementy a přidává další – ojedinělý zážitek a živé představení. V programu zaujme publikum 15 řvoucích dinosaurů, kteří vypadají přesně tak, jako když se poprvé objevili na Zemi."

Show má svůj původ v Austrálii, kde byla po letech plánování poprvé uvedena v lednu 2007 v Acer Aréně v Sydney. Dle očekávání se dostavil obrovský úspěch, takže bylo velmi rychle naplánováno turné po Spojených Státech Amerických. Začalo pouhé tři měsíce poté, co skončila všechna vyprodaná představení v Austrálii.

Z éry dinosaurů, která trvala 200 miliónů let, bylo vybráno celkem 10 druhů. V show je k vidění například hrůzovládce tehdejších plání Tyranosaurus Rex, Plateosaurus a Liliensternus z doby Trias, Stegosaurus a Allosaurus z období Jury a Utahraptor z úžasného období Křídy. Největší z nich, Brachiosaurus je vysoký necelých 11 metrů, a od nosu k ocasu 17 metrů dlouhý. Týmu 50 inženýrů, umělců, malířů, dělníků a mechatronických expertů trvalo rok, než dali všechny modely dohromady. Práce probíhaly v docích v Melbourne, prostoru dost velikém pro odstavení boeingu 747.

Show popisuje kompletní vývoj dinosaurů včetně návaznosti na klimatické a tektonické změny, které vedly k zániku mnoha druhů. Scény bojů mezi dinosaury vypadají přímo filmově realisticky a publikum může sledovat jak se masožraví dinosauři naučili chodit pouze po dvou nohách a býložraví se neustále snažili vylepšit obranu proti svým krvelačnějším kolegům.

Představení začíná rozdělením zemské desky na jednotlivé kontinenty a pokračuje přechodem z vyprahlých pouští triasu k bohatým zeleným loukám a lesům pozdní Jury. Oceány se formují, vulkány soptí, lesy trpí požáry a všechno vede k dopadu velké komety a vyhynutí dinosaurů.

“Dinosauři jsou úžasní. V životní velikosti a bezchybně mrštní. V prvním dějství napochodují do arény, skřípou zuby a vyvádějí. Paleontolog přitom popisuje jednotlivé částí jejich těl. Ve druhé části se rozběhne akce, která vyvrcholí bojem tyranosauří samice chránící své dítě před predátory. Díky špičkovému návrhu příšer je show skutečně výborná. Má všechno co si správný dinosaurofil může přát.”

Autoři show

Konzultanta projektu dělá Tim Haines, producent původního seriálu BBC, který vidělo po celém světě více než 700 miliónů diváků. Seriál byl oceněn šesti cenami Emmy a třemi cenami BAFTA. V základu dělá naše show přesně to, co se tak dobře povedlo televiznímu seriálu – spouští a stimuluje lidskou představivost tak, že si diváci myslí, že sledují skutečně dinosaury.

Při tvorbě show se sešel talentovaný a zkušený tým kreativních umělců. Režii má na svědomí Scott Faris, veterán z divadla na Broadwayi, který pracoval s takovými osobnostmi, jako Harold Harold Prince, Trevor Nunn, Michael Blakemore, Gene Saks, John Caird, Tommy Tune a Jerry Zaks. O repliky zvířat a design se postaral Peter England, osvětlení navrhl John Rayment, hudbu složil James Brett a texty Warner Brown.

Kreativní základ show vytvořil umělecký ředitel William May podle nápadu Bruce Mactaggarta – ten poprvé přišel s myšlenkou převést původní televizní seriál do velkých hal.

Scénář k Putování s dinosaury napsal Warner Brown. Hudbu celému představení složil James Brett. Kulisy a projekce jsou z dílny oceňovaného designéra Petera Englanda. Návrhář osvětlovacích systémů John Rayment. Autoři o své práci říkají:

„Spousta technologií, které používáme v Putování s dinosaury je vypůjčená z filmu. Hardware a software pro počítače co jsme vyvinuli je také založen na systémech, které ovládají animatroniku příšer ve filmech.”

„Aby monstra skutečně vypadala, že jsou z masa a kostí a váží šest, osm nebo dokonce dvacet tun, použili jsme technologii zvanou „svalové vaky”. Vaky jsou vyrobeny ze síťovité tkaniny, naplněny polystyrenový kuličkami a nataženy přes pohyblivé části „těla”. Při pohybu kostry se natahují a smršťují stejně jako svaly, tuk a kůže na skutečných zvířatech.”

„Loutkáři používají k rozhýbání dinosaurů „voodoo panenky“. Jsou to miniaturní verze velkých dinosaurů se stejnými klouby a pohybovými možnostmi jako jejich větší kolegové. Loutkář ovládá právě tuto malou napodobeninu – pohyby snímá počítač a jednotlivé pokyny jsou pomocí rádiového spojení přenášeny k hydraulickým systémům velkých dinosaurů. Ti takto přesně kopírují pohyb svých malých modelů a mohou se pohybovat po celé aréně.” Pět menších dinosaurů ovládají loutkáři specialisté sedící přímo uvnitř modelů.

Více informací na: www.putovanis­dinosaury.cz

Předchozí zprávička: Češi v Alpách utrhli lavinu « (13.2.2010 11:45)
Další zprávička: Děti budou mít od léta 2011 vlastní cestovní pasy » (19.2.2010 22:19)

Témata: Kultura, Archeologie, Praha
Názory ke zprávičce: celkem 3 (poslední 15.2.2013 21:01)
18.2.2010 12:10

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

 NadpisVloženoAutor
prodám vstupenky 18.2.2010 14:31 martin zemánek
Re: prodám vstupenky 18.2.2010 16:26 Anonym
Re: prodám vstupenky 15.2.2013 21:01 [email protected]
Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist