nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Praha nabízí turistům návštěvu technického podzemí - zprávička

Od prosince loňského roku vedou čtyři prohlídkové trasy v podzemních chodbách a tunelech pod pražskými památkami v hloubce několika desítek metrů.

Během prohlídky se návštěvníci seznámí s technologií výstavby kolektorů, se způsobem uložení inženýrských sítí, v centrálním dispečinku je možné vidět jeden z nejmodernějších a nejrozsáhlejších způsobů monitoringu na světě. Ukázky průvrtů z kolektoru přímo do sklepů domů, prohlídka důlního nádraží a nebo svezení lokomotivou budou jistě patřit k nezapomenutelným zážitkům. Na prohlídku kolektorů se zájemci mohou vydat v pondělí a ve středu od 10 do 16 hodin (poslední prohlídka začíná ve 14 hodin). Skupina maximálně 16 lidí zaplatí od 4500 do 6000 Kč podle vybrané trasy. Až do 30. 4. 2008, před zahájením oficiálního provozu, bude cena pro všechny trasy činit 3840 Kč. Výklad je podáván pouze v češtině, zahraniční návštěvníci by tedy neměli zapomenout na překladatele.

* Trasa A – Nenáročná a nejkratší trasa vhodná pro méně zdatné turisty a laiky s možností svezení důlní lokomotivou. Vstup do kolektoru je na Senovážném náměstí, kde se návštěvníci pomocí výtahu přesunou do hloubky cca 30 m do kolektoru Centrum 1. Prohlídka vede kolektorem ve směru k Ovocnému trhu a zpět. Délka trasy 900 m, max. hloubka 30 m, čas prohlídky cca 1,5 hod.

* Trasa B – Nově vybudovaný kolektor, vybavený nejmodernějším technickým zařízením, určený pro techniky a odbornou veřejnost. Délka trasy 1,3 km, čas prohlídky cca 1,5 hod., hloubka cca 15 – 20 m.

* Trasa C – Zajímavá trasa částečně vedoucí i pod historickým jádrem města s výstupem historickým sklepením. Patří k fyzicky náročnějším, část trasy je možné jet důlní lokomotivou. Délka trasy je 1,2 km, čas prohlídky 2 hod., max. hloubka cca 30 m, nutno zdolat 7 žebříků.

* Trasa D – Atraktivní trasa s velkým počtem technických zajímavostí, fyzicky nejnáročnější, zaměřená na návštěvníky z řad odborné veřejnosti. V nabídce je možnost svézt se část trasy důlní lokomotivou. Délka trasy je 1 km, čas prohlídky 2 hod., max. hloubka 30 m, nutno zdolat 7 žebříků.

Zdroj: iHNed

Předchozí zprávička: Jaderná elektrárna Dukovany je lákavý turistický cíl « (21.1.2008 13:55)
Další zprávička: Po oblevě hrozí v Krkonoších a Jeseníkách laviny » (22.1.2008 13:20)

22.1.2008 10:30

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist