nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Podkrušnohorské technické muzeum otevřelo ukázkovou štolu


Nově vybudovanou ukázkovou štolu dnes zpřístupnili pracovníci obecně prospěšné společnosti Podkrušnohorské technické muzeum. Štola vznikla v průmyslové aglomeraci mezi Mostem a Litvínovem v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III, který byl otevřen za Rakouska-Uherska. Otevření štoly je symbolickým ukončením hlubinné těžby v Čechách po 600 letech.

V areálu bývalého dolu Julius III je sedm objektů zapsaných mezi národní technické památky. Kromě štoly muzeum nabízí i expozici záchranářské techniky, geologie a mineralogie, výstavu důlních lamp, měřičské techniky a nově se připravuje i expozice chemického průmyslu.

Zdroj: České noviny (cestování)


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 27.10.2007 19:59)

Poděkování za exkurzi | Pátková Jana
27.10.2007 19:59 | Reagovat | Sbalit

Nově vybudovanou ukázkovou štolu jsem navštívila se třeťáky. Dětem se expozice velice líbila. Jsem ráda, že si žáci mohli během exkurze spoustu věcí vyzkoušet, vzít do ruky, že byly nasimulovány podmínky dolu pro lepší představu. Již dnes mají aspoň ponětí, jak náročná je práce horníka i záchranáře.Děkuji za tuto možnost návštěvy především řediteli Z. Jakšovi a za jeho pěkný a trpělivý přístup k dětem. Má můj veliký obdiv, za jak krátkou dobu dokázal tolik vybudovat.

 NadpisVloženoAutor
Poděkování za exkurzi 27.10.2007 19:59 Pátková Jana

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist