nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Novinky v Chorvatsku: nové silnice i lepší kempy - zprávička

Počty Čechů v Chorvatsku klesly za poslední dva roky o deset procent. Přesto země vápencových skal stále patří, co se týče oblíbenosti, k jasné jedničce. Letos se naši turisté mohou těšit na nové úseky silnic, větší počet přímých leteckých spojení a další novinky.

Zvýší se počet přímých leteckých spojení, například z Mnichova bude létat pravidelná linka do Dubrovníku pětkrát v týdnu. Přístupnější se díky leteckým spojením stane Split i Zadar.

Výhodné letenky do Chorvatska si můžete zakoupit i prostřednictvím našeho letenkového centra. Například letenka Bratislava – Dubrovník je k mání od 990 Kč, Praha – Zadar od 899 Kč a Praha – Split za 1720 Kč i s poplatky.

Chorvatsko se nyní začíná profilovat jako země nových zážitků. Můžete se oprostit od klasické dovolené na pláži a například bydlet v ekologickém venkovském stavení, v okolí Zadaru si užít „robinsonskou“ turistiku, ve středním Chorvatsku barokní zámky a lázně, v oblasti Šibeniku špičkový jachting. Vyzkoušet můžete také potápěčské schopnosti při hledání některé z patnácti tisíc potopených lodí. Novinkou jsou stále lepší terény pro cyklistiku. Na horském kole se bez problémů vydáte do pohoří Učka na Istrii, na Gorský Kotar, přes Vinodol na pohoří Velika Kapela, projezdíte Velebit nebo vnitrozemní část Biokova. Vysokohorská turistika se dostává do popředí, stejně jako free climbing.

Zdroj: iDnes

Předchozí zprávička: Outdoor expo 2010 « (12.3.2010 17:00)
Další zprávička: S pádlem okolo Skandinávie » (18.3.2010 17:10)

15.3.2010 05:00

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist