nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Ministestvo zahraničních věcí nedoporučuje cestovat do Keni


Ministerstvo zahraničních věcí České republiky upozorňuje případné cestovatele do Keni, že po ohlášení výsledků prezidentských voleb (27.12.) došlo k výraznému zhoršení bezpečnostní situace v Nairobi, Kisuku, Eldoretu a dalších větších městech v Keni, především v západní části země a v oblasti Rift Valley. Dochází k násilným střetům mezi zastánci opozice a prezidenta, k pouličním nepokojům a žhářským útokům, policie zasahuje slzným plynem, vodními děly a střelbou.

Podrobnější doporučení vydalo v tiskové zprávě Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky. Nejdůležitější doporučení citujeme:

Ministerstvo neodporúča ísť predovšetkým do západných oblastí: miest Kisumu, Kakamega, Kericho, Eldoret a ich okolia. Tak isto do pobrežných oblastí: Kisauni, Likoni, Tiwi a mesta Mombasa a do vidieckych oblastí Rift Valley: Nakuru-Eldoret-Kericho. Bezpečne nie je ani v hlavnom meste Nairobi: Uhuru Park, slumy Kibera a Mathare a oblasť Eastleigh.

MZV SR tiež odporúča vyhýbať sa politickým mítingom a demonštráciám. Bezpečnostné a komunikačné centrum Kenskej federácie turizmu poskytne turistom v prípade nevyhnutnosti informácie o bezpečnostnej situácii, kvalite ciest atď. Informácie poskytuje nepretržite na telefónnom čísle: 00254 (20) 604 730, resp. prostredníctvom e-mailovej adresy safetour (at) wa­nanchi.com. V prípade pobytu v Keni by si návštevníci mali pas uložiť v hotelovom trezore a obstarať si jeho fotokópiu.

Podle serveru Atlas.cz je nepokoji nejvíce postižená oblast Rift Valley, kde skupinky ozbrojených mladíků útočí na příslušníky největšího a nejbohatšího z 42 keňských kmenů Kikuju, k němuž náleží i prezident Kibaki. Zde také dochází k největším etnickým čistkám. Podle mluvčího keňské vlády však Keňa není v plamenech ani na pokraji rozkladu. Násilí se údajně dotklo pouze 3 procent z 34 miliónů Keňanů.

Zdroj: MZV ČR , SME.sk , Atlas.cz


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist