nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích - zprávička

Již jen pár dní zbývá do začátku pozoruhodného mezinárodního folklórního festivalu ve Strakonicích.Tato kulturní událost konající se jednou za dva roky se letos odehraje ve dnech 21. – 24. 08. 2008.

Na své si jistě přijdou i milovníci folklóru světového, bez nadsázky se dá napsat žánru world music. Na festivalu se totiž představí soubory ze šestnácti zemí. Pro laika ohledně dudácké hudby se jedná o docela exotické krajiny, například Turecko, Alžírsko, Indie, Španělsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko… Lze se tak těšit na muzikantské spojení dud i s netradičními hudebními nástroji a hlavně na velmi atraktivní podívanou co se krojů a interpretů týče. Což potvrzuje divácky hojně navštěvovaný závěrečný průvod městem, který je počtem v něm zúčastněných hudebníků i atmosférou velkolepý, hodný světového folklorního festivalu a je vlastně i pozvánkou na následný závěrečný galakoncert.

Soubory a jednotliví muzikanti vystupují v průběhu festivalu také na různých místech v centru města, k vidění a k poslechu jsou i skupiny hrající například dobovou historickou hudbu, ale i jiné těžko škatulkované zajímavé hudební styly. Hraní a veselí sice začne již ve čtvrtek, přesto je návštěva Strakonic snad zajímavým tipem na víkend, bude tam živo.

Podrobné informace najdete na stránkách Dudácký festival

Předchozí zprávička: Vypadek 14.8.08 « (15.8.2008 20:46)
Další zprávička: Levné nepromokavé pytlíky » (19.8.2008 09:50)

Témata: Kultura, Kraj Jihočeský
Názory ke zprávičce: celkem 1 (poslední 13.10.2009 21:06)
18.8.2008 13:05

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

 NadpisVloženoAutor
zajem o vieo nahravku 13.10.2009 21:06 [email protected]
Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist