nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Křest knihy Brány do ztraceného světa


Křest knihy Marka Audyho „Brány do ztraceného světa“, se uskuteční 31. října 2008 (pátek) v 16:00 hodin ve Sloupsko-šošůvských jeskyních.

Když podniknete výšlap na stolovou horu ve Venezuele, nemusí to být v dnešní době ještě nic výjimečného. Když ale na oné „tepui“ najdete vstup do jeskyně, shodou náhod jste jeskyňář a shodou náhod má vaše výprava s sebou vybavení, abyste se mohli dostat dolů, dá se na to říct jedině: štěstí přeje připraveným.

Na stolových horách Roraima a Chimantá byl díky několika výpravám popsán celý unikátní podzemní svět – můžeme ho tak označit díky ohromným prostorám jeskynních systémů a výjimečnosti umístění tohoto křemencového světa. Marek Audy navíc dokázal objevovat i na povrchu stolové hory, v její fauně a floře. Ano – objevovat! Knih o cestování je mnoho, ale „Brány do ztraceného světa" je knihou připraveného cestovatele, který své výpravy dokázal korunovat ve světovém měřítku jedinečným objevem. A jak se dočtete v knize, začalo to přitom tak nevinně…

Pro zájemce je zajištěna prohlídka Sloupsko-šošůvských jeskyní. Na místě bude kniha k zakoupení se slevou 20%. Kniha vyšla v nakladatelství JOTA.

Více o světě uvnitř venezuelských stolových hor si můžete přečíst v článku na Cestovateli

Zdroj: Jeskyňář.cz , Nakladatelství JOTA


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist