nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Královský průvod z Prahy na Karlštejn


Obnovený slavnostní průvod císařského dvora v čele s císařem Karlem IV. a jeho chotí Eliškou se ráno v pátek 6. června vydá z Pražského hradu přes Karlův most směrem ke Staroměstskému náměstí, kde císař promluví k lidu a zhlédne ukázku válečnického umění svých rytířů. Dále se průvod stočí podél řeky k jihu a přes Radotín a Černošice dospěje před osmou hodinou večerní do Dobřichovic, kde spočine na noc.

Druhého dne – v sobotu 7. června – odtud bude císař dopoledne pokračovat v cestě přes Lety, Řevnice a Hlásnou Třebaň a dále podél Berounky už k samotnému Karlštejnu.

Při každém zastavení ve vsi nebo ve městě bude císař s doprovodem slavnostně uvítán rychtáři a dalšími představiteli obce a zhlédne program připravený k jeho poctě.

V podvečer vstoupí císař Karel spolu s nejbližšími do zdí hradu Karlštejna, aby klenoty uložil do kaple ve Velké věži. V podhradí císařské rezidence se dvořané, rytířstvo i lid zúčastní rytířských her, turnajů, hodování, zpěvů, tanců a dalších zábav. Vše vyvrcholí velkolepým večerním programem.

Zdroj: Královský průvod


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist