nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Info k ubytování na Kláštorisku

(Diskuse: Názory ke zprávičce: Kláštorisko, to je dovolenka v stredoveku)

Myšlienka duchovnej i hmotnej obnovy stredovekého kartuziánskeho kláštora privádza do Slovenského raja každoročne niekoľko desiatok slovenských i zahraničných dobrovoľníkov.

Pokiaľ radi dovolenkujete v prírode a túžite zároveň poznávať históriu vlastnej krajiny, Kláštorisko je ideálnym miestom. Viac ako 700-ročnej histórie sa tu môžete dotknúť, ba dokonca ju pomôcť vzkriesiť.

Viacej informácií o Kláštorisku nájdete v článku na Pravda.sk Ak sa chcete dozvedieť o dobrovoľníckom programe trebas aj niečo pre Kláštorisko urobiť, navštívte stránky neziskovej organizácie Kláštorisko.


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 1.9.2008 07:59)

Info k ubytování na Kláštorisku | Lída
1.9.2008 07:59 | Reagovat

Dobrý den, v Kláštorisku jsme byli s přítelem ubytovaní v chatce na 2 noci – 18. – 20. srpna 2008. Nejdříve popis ubytování: naše chatka (nevim jak ostatní)- celkem čistá, rozeschlá a velice dlouho neopravovaná s předsíní s lavorem a ložničkou se 3 lůžky. Na WC, do sprchy nebo umýt ruce přes celou louku. Není to luxus, ale dá se to přežít. Větší problém byl spíš v předražené restauraci (s přítelem jsme obyčejní pracující Češi, takže celkem chudí) a smažák za 200Sk, guláš za 160Sk, velkou flašku Bonaquy za 80SK nebo polévku za 80Sk jsme si opravdu nemohli dovolit. Cenově se menu restaurace nápadně podobalo a v některých položkách i předčilo chatu pod Rysmi v Tatrách, kam veškeré vybavení nosí horští nosiči. Na to, že je Kláštorisko o 1000 m níž a vede tam zpevněná cesta pro auta, no….A další nepříjemný zážitek. Hned po návratu z první tůry jsme zjistli, že máme vylomené okno a chatku vykradenou. Do okna opravdu stačí kopnout a stařičké dřevo povolí. Naštěstí (poučeni z poměrů v ČR) jsme měli všechny peníze, doklady, foťáky a MP4 s sebou, takže jsme přišli pouze o nefungující nabíječku na Nokii, sluchátka k MP4 a minirádio bez zadního krytu. Nabíječku na baterie za 900 Kč, drahé bundy do hor, spacáky a krosny je nezajímaly. Noc ve vykradené chatce byla opravdu nepříjemná a druhý den jsme se přestěhovali do kempu v Podlesku. Z každé tůry jsme se ale vraceli s nepříjemným pocitem, že stan bude vykradený nebo na svém místě nebude stát vůbec. Jasně, krade se všude, u nás v ČR to není o nic lepší. Ale někomu stálo za to, šplhat na Kláštorisko a vykrást celou chatovou osadu (jak jsme se dověděli ráno). Určitě to byla organizovaná a připravovaná akce, a to na klidu nepřidá. Takže závěrem : klidně se v Kláštorisku ubytujte pokud nepožadujete luxusní sociální zařízení (i když soc. zařízení v Podlesku je mnohem horší, tipujem tak na 14. st., na to kolik tam stojí chatky, do soc. zázemí nebyla už 100 let investována ani koruna), příjemný interiér chatek, tekoucí vodu na pokoji a večerní či noční život. (restaurace má ve 20:00 zavíračku a tím vlastně začíná večerka, pak už se musíte na chatce zabavit sami:-))Ale hlavně si veškeré cennosti berte na tůry po Sl. ráji s sebou!!! A modlete se, aby příště nepřišla skupina, která kromě elektroniky bere i spacáky, bundy, boty, krosny a vůbec veškeré vybavení. Hezký den a hodně zážitků na cestách.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist