nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Hrady a zámky lákají na zimní prohlídky i v roce 2011 - zprávička

Některé hrady a zámky lákají i letos návštěvníky na zimní prohlídky. Některé využívají krátkých dní k nočním prohlídkám v neobvyklém osvětlení.

Až do konce března 2011 jsou pro veřejnost zpřístupněny v jižních Čechách
Státní hrad Rožmberk – Prohlídky nového okruhu „Soukromé pokoje“ jsou až do konce března otevřeny vždy v úterý až pátek v 11.00 a 13.00 hodin, o víkendech začínají prohlídky v 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 a v 15.00 hodin.
Státní zámek Hluboká- zámek je pro veřejnost otevřen každý den kromě pondělí 10.00 – 12.00, 12.30 – 16.00 hodin.
Hradní muzeum zámek Český Krumlov bude otevřeno po celý rok v tzv. Hrádku s veží na II. nádvoří.
Expozice nabízí dejiny hradu, byt a kancelář reditele schwarzenberského panství z 19. století, expozice mincovny, zbrojnice a granátnické gardy, Klenotnice s církevními památkami, kinematograf s promítáním schwarzenberských filmů, model hradu zachycující jeho podobu v polovině 16. století, prostor pro studium a relaxaci, a další.

V Plzeňském kraji nabízí zimní prohlídky Hrad Kašperk
Skupiny turistů v minimálním počtu 10 osob mohou navštívit hrad Kašperk i mimo turistickou sezónu. Prohlídku je možné uskutečnit pouze po předchozí včasné domluvě na tel. čísle +420 376 582 324 nebo na e-mailu info (at) kas­perk.cz. Za prohlídku se platí jednotné vstupné ve výši 60,– Kč za osobu, pouze děti do 6 let platí 10,– Kč za osobu.
Prohlédnout je možné i Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách
Skupiny turistů v minimálním počtu 10 osob mohou navštívit komentované prohlídky raně gotického kostela sv. Mikuláše i mimo turistickou sezónu. Prohlídku je možné uskutečnit pouze po předchozí včasné domluvě na tel. čísle +420 376 582 324 nebo na e-mailu info (at) kas­perk.cz. Za prohlídku se platí jednotné vstupné ve výši 60,– Kč za osobu, pouze děti do 6-ti let platí 10,– Kč za osobu.
Součástí 45 minutové prohlídky je i návštěva s výkladem v kapli sv. Anny a historické části hřbitova.

V Ústeckém kraji v Děčíně pozvou na zámek po setmění na zimních nočních prohlídkách. Noční prohlídky se odehrávají v dobách hraběte Maxmiliána Thuna, který se na konci 17. století zasloužil o velkolepou přestavbu zámku. Scénář představení se však neustále proměňuje.

Ve Středočeském kraji je pro vás celoročně otevřen jeden z nejpohádkovějších českých zámků, Stránov v obci Jizerní Vtelno u Mladé Boleslav. Prohlídka zámeckých interiérů a romantická procházka zasněženým podhradím mají pro návštěvníky svůj nenahraditelný půvab. Prohlídky zámeckého interiéru s průvodcem jsou možné každý den kromě pondělí, po domluvě s kastelánem i ve večerních hodinách. Gotickou hradní věž s nádhernou vyhlídkou na Český ráj a do údolí řeky Jizery můžete navštívit samostatně.
Můžete prožít i Tajuplný leden s Fantomasem na zámku Loučeň
Zámek Loučeň je poprvé otevřen svým návštěvníkům nepřetržitě po celý rok, tedy i v lednu a únoru, a svoji první non – stop sezónu začíná pěkně zostra. Toto akční pojetí prohlídky s luštěním tajemných šifer nemá obdoby na žádném dalším evropském hradu či zámku. Na zámek je knížecím rodem Thurn – Taxisů povolán Fantomas, aby se ujal případu dlouho střeženého rodinného tajemství. Nechte se fascinovat nezaměnitelnou tváří magnetizujícího hrdiny a staňte se jeho asistenty v dobrodužné hodinové hře, ve které nebudete jen pozorovateli, ale přímými aktéry.
Po celý rok je přístupný také novorenesanční zámek Stránov najdete v obci Jizerní Vtelno nedaleko Mladé Boleslavi. O tom, proč bývá zámek označován za jeden z nejpohádkovějších zámků České republiky, se můžete přesvědčit sami. Stále zde ale probíhají částečné rekonstrukce interiérů i exteriérů. Na zimní prohlídky zve i hrad Křivoklát, jeden z největších a nejzachovalejších hradů u nás, proslulý také jako vězení prominentních osobností včetně císaře Karla IV. a magistra Kellyho. Vloni oslavil 900 let své existence, a přestože tu letošní turistickou sezónu oficiálně zahájí až 26. března, pro zájemce je dávné sídlo českých panovníků otevřeno už od ledna. Pro zimní období je aktuální 1. prohlídkový okruh, kdy se podíváte do křivoklátských interiérů. Musí vás být však minimálně deset a je potřeba se dopředu objednat. Otevřeno je na hradě v tento čas vždy od pondělí do pátku do 9 do 15 hodin.
Valentinské prohlídky při svíčkách pořádá zámek Hořovice. Zamilovaní návštěvníci si budou moci 13. února v podvečerních hodinách za svitu svíček prohlédnout zámecké interiéry, které je uvedou do doby posledních šlechtických majitelů.

Na jižní Moravě si přijďte vychutnat zimní atmosféru starobylého Mikulova při hodinové prohlídce města se šálkem svařeného vína. Turistické informační centrum Mikulov pořádá zimní prohlídky městem a zpřístupňuje některé prohlídkové objekty.

Předchozí zprávička: Portál Brána do Čech byl oceněn na veletrhu Regiontour « (19.1.2011 08:14)

19.1.2011 09:40

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist