nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Heřman Volf se vydává na handbiku do Říma - zprávička

Handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf(45)se chystá na svou již třetí velkou cestu na speciálně upraveném kole na ruční pohon. Po dobytí Paříže (2009) a Banské Bystrice (2010) hodlá na handbiku pokořit Řím. Podtitulem letošní výpravy je „Cesta za nadějí.“ Heřman nepojede „pouze“ za sebe, na svém kole poveze poselství českých vozíčkářů, které při osobní audienci předá papeži Benediktu XVI.

Cestu odstartuje 17.6. 2011 z Mariánského náměstí v Praze primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, jenž nad projektem převzal záštitu. Vzdálenost téměř 1600km by měl Heřman Volf překonat během 19 dnů, přičemž denně „rukama našlape“ 70 až 110km.

Héřa Volf je bývalý atlet, který po nešťastném pádu na lyžích v roce 2006 ochrnul od pasu dolů. Brzy si ale uvědomil, že i s handicapem si lze plnit své sny. Je to tři roky, co se rozhodl vydat na svou Cestu za snem. Jeho cílem je uskutečnit během čtyř let na handbiku čtyři velké cesty do čtyř světových stran a dokázat tak nejen handicapovaným, ale i celé veřejnosti, že život na vozíku nekončí.

Cílem projektu je motivace lidí, kteří po úrazu zůstali upoutáni na invalidní vozík, ke sportovním aktivitám a aktivnímu životu jako takovému.

Zdroj: Cesta za snem

Další zprávička: Barokní sochy v krajině jsou český unikát » (30.5.2011 10:39)

30.5.2011 06:00

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist