nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Heřman Volf absolvoval třetí velkou cestu na handbiku v rámci projektu Cesta za snem


Handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf (45) úspěšně absolvoval třetí velkou cestu na speciálně upraveném kole v rámci projektu CESTA ZA SNEM. Jen za pomoci svých paží se mu během 19 dnů podařilo dojet z Prahy do Říma a urazit tak vzdálenost 1.660 km. Letošní, jižní cesta nesla podtitul „Cesta za nadějí,“ Heřman Volf nejel „pouze“ sám za sebe, ale na svém kole vezl poselství českých adresované papeži Benediktu XVI.

Cesta za nadějí slavnostně odstartovala v pátek 17. června v devět hodin ráno z parkoviště před novu radnicí na Mariánském náměstí v Praze. Expedici společně odstartovali primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda a prezident italské neziskové organizace Fiaba Giuseppe Trieste.

Letošní cesta do Říma se stala prozatím nenáročnější výpravou, jakou Heřman a jeho tým podnikli. Amatérský sportovec, doprovázen svým otcem, bratrem, kamarádem a fotografem „našlapal“ denně průměrně 104 km, překročil hranice čtyř států, překonal vysokohorské etapy v alpských regionech a přejez Apenin, popral se s častými dešti, zimou a v poslední třetině cesty pro změnu s nesnesitelnými vedry, s vichřicí, která jej na cestě zastihla i s nebezpečnou kolizí, kdy mu při sjezdu z prudkého kopce praskla duše.

Cesta na jih by se dala nazvat také „cestou setkávání.“ Díky podpoře společnosti Fiaba se o putování několika „bláznivých Čechů“ vědělo. Heřman se tak mohl setkat s mnoha zajímavými lidmi, ať už to byly starostové italských měst, zástupci neziskových organizací, handicapovaní sportovci, cyklisti, novináři nebo nadšené děti.

5. července 2011 projel Heřman Volf, doprovázen pelotonem místních cyklistů, branami Říma. Cílem poslední etapy se stala budova E.U.R., kde českou výpravu přivítal starosta 12. římského okrsku, a kde také proběhla tisková konference. Druhý den následovalo velice milé setkání s českým velvyslancem ve Vatikánu, panem dr Pavlem Vošalíkem a s nejvyšším církevním zástupcem České republiky ve Vatikánu monsignorem Marcelem Šmejkalem. Heřman předal tubus s „Poselstvím naděje“ a převzal z rukou mons. Šmejkala papežovu odpověď. Atmosféra tohoto setkání přímo na Svatopeterském náměstí by se dala jen stěží popsat slovy. Tímto slavnostním aktem byla definitivně splněna mise „Cesty za nadějí.“

Už potřetí dokázal Heřman Volf sobě i ostatním lidem, ať už s handicapem či cela zdravým, že pokud má člověk touhu nevzdávat se a odhodlání za všech okolností žít naplno, nic ho nemůže zastavit. Jeho motto: „Chci žít normální život a snažím se o to…!“ mluví za vše.

Zdroj: Cesta za snem


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist