nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Evropská netopýří noc


Na přelomu srpna a září pravidelně probíhá již ve dvaceti evropských zemích Evropská netopýří noc. Akci pořádají v několika termínech ochranářské organizace v rámci Dohody o chraně netopýrů v Evropě.

První ročník Evropské noci pro netopýry se uskutečnil koncem srpna 1997 v Polsku, Německu a Nizozemí. O rok později „netopýří noc“ proběhla již v 18 evropských zemích, poprvé také v České republice v Liberci. Tehdy se v noci z 29. na 30. 8. 1998 přišla podívat na odchyt netopýrů zhruba padesátka návštěvníků.

V rámci programu se můžete podívat na zajímavé netopýří lokality, dozvíte se něco o životě těchto létajících savců, můžete se zúčastnit ultrazvukového vyhledávání, odchytu a kroužkování a ukázky péče o netopýry. Na některých místech se v rámci programu pro děti můžete i pomazlit s ochočenými netopýry ze záchranné stanice pro hendikepované živočichy. Snad není nutné připomínat, že k základnímu vybavení patří baterka, pevná obuv a přiměřeně teplé oblečení.

Již v sobotu 25. srpna 2007 od 17 hodin proběhne netopýří noc v Českém krasu v Srbsku a v blízkém okolí. Na programu bude prohlídka štol v lomu Alkazar u Srbska, významného zimoviště netopýrů, dále přednáška o našich netopýrech a praktické úkázky odchytu, určování a péče o netopýry.
3. 9. 2007 se můžete za netopýry podívat do Lomu na Chlumu, také v Českém krasu.

Zájemci z Moravy budou mít možnost podívat se na netopýry například 27. srpna v Národním parku Podyjí na Znojemsku, nebo 1.9. 2007 v přírodní rezervaci Turold na kraji Mikulova.

Článek nejen o Evropské netopýří noci a hlavně spoustu odkazů najdete na Speleo.cz

Seznam všech letos pořádaných akcí zařazených do Evropské netopýří noci umístila ke stažení jako xls dokument na svých stránkách Česká společnost pro ochranu netopýrů


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 17.8.2007 13:37)

Evropská netopýří noc na Chlumu 2007 | Dagmar Zieglerová
17.8.2007 13:37 | Reagovat | Sbalit

Upřesnění: Netopýří noc na Chlumu proběhne 25. 8. 2007. Exkurze do jeskyní v 10.00 a ve 13.00, soutěže pro děti ve 13.00 v bývalém lomu na Chlumu. Hlavní program od 18 hodin v Srbsku v kulturním domě U Lanovky (naproti restauraci U nádraží).

Více na www.nyctalus.cz.

Dagmar Zieglerová, pořadatel

 NadpisVloženoAutor
Evropská netopýří noc na Chlumu 2007 17.8.2007 13:37 Dagmar Zieglerová

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist