nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: požadavek

(Diskuse: Názory ke zprávičce: Euroklíč usnadní život zdravotně postiženým cestujícím)

Na vlakovém nádraží ve středočeských Stránčicích bylo 12. března otevřeno první sociální zařízení pro zdravotně postižené, které lze odemknout pomocí univerzálního euroklíče. Osoby se sníženou schopností pohybu jsou tímto klíčem vybaveny už ve 30 zemích Evropy. Cílem mezinárodního projektu Euroklíč je na důležitých místech postupně zpřístupnit sociální zařízení a schodišťové plošiny handicapovaným pomocí tohoto univerzálního klíče. V Evropě je v současné době registrováno přibližně sto tisíc eurozámků.

Sociální zařízení, výtahy nebo schodišťové plošiny na nádražích ČD i na jiných veřejných místech jsou bohužel často terčem vandalů, proto je nutné je zamykat. Euroklíč tak umožní handicapovaným použít toalety, aniž by museli žádat zaměstnance ČD o klíč. Ve Středočeském kraji se nyní instaluje osm eurozámků. Půjde například o Kladno, Benešov, Vlašim, Zruč nad Sázavou nebo Poděbrady.

Zdroj: iHNed


Počet příspěvků v diskusi celkem 2 (poslední 24.4.2008 12:50)

Re: požadavek | Vlastimil Hanuš
24.4.2008 12:50 | Reagovat

To je dobrý nápad. Bez pomoci čtenářů bohužel nad naše síly. Cestovatele vydáváme ve volném čase, kterého zas tak moc není.

Pokud se nám ale začnou na nějaké téma, v tomto případě vozíčkářské cestování, hromadit příspěvky, můžeme založit samostatnou sekci a zajistit jí technickou podporu. I ta mapa třeba euroklíčů, vozíčkářských stezek, bezbariérových památek a všeho možného dalšího by mohla vzniknout. Naplnili bychom tak za přispění čtenářů zas o něco víc ono „Cestovatelé sobě“, které máme v záhlaví.

Reaguje na názor: požadavekReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist