nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Druhý ročník Festivalu íránských filmů se zaměří na děti - zprávička

Po ženách, které byly určující pro první ročník Festivalu íránských filmů, bude jeho druhé pokračování zasvěceno dětem. Úspěch úvodního ročníku přehlídky ukázal jasný zájem tuzemského publika o tuto oblast kinematografie a jeho otevřenost k novým, v Česku zatím nepříliš reflektovaným tématům. Děti si íránští tvůrci vybírají jako častý motiv – jen některé hrané i dokumentární snímky však dosahují mezinárodních kvalit. A právě ty budou v pražském kině Světozor k vidění od 9. do 13. ledna 2013.

Diváci se tak můžou těšit například na příběh osmiletého chlapce s názvem Kde je dům mého přítele? (1987) známého režiséra Abbase Kariostamiho, který se představil i na předchozím ročníku festivalu. Dalším lákadlem bude silný film Běžec (1990) Amira Naderiho, pojednávající o malém chlapci, který přijde o svůj domov během války, a jako jedinou možnost, jak si splnit své životní sny, vidí zápis do školy.

Druhý ročník přinese také hned několik novinek. Vedle dopoledních projekcí pro základní a střední školy k nim patří rovněž Afghánský den – projekce vybraných nejlepších filmů afghánské kinematografie v jednom večeru, jež doplní živá hudba a další doprovodné akce.

Další programové novinky a konkrétní filmy, které se na festivalu představí, budou upřesněny v průběhu prosince. Předprodej vstupenek se rozeběhne 2. ledna 2013. Více na www.iranianfil­mfestival.cz nebo www.kinosveto­zor.cz.

„Jsme rádi, že kino Světozor může opět hostit tak zajímavý a ojedinělý festival, jako je Festival íránského filmu, a že můžeme takto napomoci k zprostředkování toho nejlepšího z íránské kinematografie českým divákům,“ říká ředitel kina Světozor Petr Jirásek.

Předchozí zprávička: Lyžařská sezóna pomalu začíná « (27.11.2012 08:37)

Témata: Kultura, Írán
Názory ke zprávičce: zatím žádné
9.12.2012 11:20

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Kréta Korfu Kos Lefkada Mykonos Rhodos Santorini Karpathos
Zájezdy a aktivní dovolená: hory, turistika, cyklistika, ferraty, expedice, dobrodružství: Rumunsko, Korsika, Norsko, Provence, Slovinsko, Alpy, Dolomity a další hory…
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist