nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory ke zprávičce: Do zimních hor bezpečně


Nikdy dříve nebylo jednodušší a současně zábavnější si zalyžovat v neprojetém sněhu. Freeride se stal opravdu masovou záležitostí. Být free je zkrátka cool. Být první na kopci po noční chumelenici, široké lyže či měkké prkno – to jsou trendy posledních let. Ve volném zimním terénu proto nejsou žádnou vzácností lidé se skvělou výbavou, ale mizivými znalostmi objektivního rizika hor. Stejně tak často potkáme skialpinisty-samouky, kterým dává pocit bezpečí vědomí, že během celého léta přece naslouchali historkám a moudrům zkušenějších kamarádů.

Jenže pro opravdu bezpečný pohyb v zimních horách to chce především cit a ve srovnání s létem také výrazně hlubší teoretické znalosti i praktické zkušenosti. Teprve když víme, co děláme, může být skialpinismus, freeride či „obyčejná“ chůze na sněžnicích krásným zážitkem a relaxací. Oblíbené aktivity v zimním terénu si totiž užijeme naplno až teprve tehdy, když máme slušnou jistotu, že se z túry či ze sjezdu dostaneme v pořádku dolů do údolí.

Již třetím rokem proto Alpský klub Brno pořádá ucelenou řadu teoretických přednášek i praktických kurzů, které mají za cíl naučit zájemce o samostatný pohyb v zimních horách vyhodnotit riziko, naplánovat bezpečnou túru či sjezd a také si případně poradit v nouzi.

Více na k akcím Alpského klubu Brno najdete na webových stránkách www.alpklub.cz

Kontakt:
Alpský klub Brno o.s.
Michael Pokorný – předseda sdružení
Tel. 724 98 93 98
michal (at) v-tour.cz
www.alpklub.cz


Diskuse zatím neobsahuje žádné názory...Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist