nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Diplomacie před létem již tradičně zveřejnila doporučení na cesty - zprávička

Česká diplomacie již tradičně před zahájením letní turistické sezony vydala sadu doporučení pro Čechy na cestách v zahraničí. Například by si měli před odjezdem zjistit co nejvíce informací o své destinaci, především o tamní bezpečnosti, dále dodržovat místní zákony a zvyklosti, být opatrní na své osobní věci a peníze a neriskovat, ať už při sportu či při jízdě autem. Důležité je i sjednání zdravotního pojištění.

konzulové pomohou například při nemoci, ztrátě dokladů, okradení či nehodě. Diplomacie i letos posílí české konzuláty v balkánských státech. Pokud se člověk ocitne v zemi, kde český zastupitelský úřad chybí, může v případě potřeby požádat o pomoc misi jiného členského státu EU.

I letos v létě budou v Chorvatsku od 1. července do 31. srpna sloužit čeští policisté. Bude možné nechat se na ně přepojit i na lince 112.

Ministerstvo doporučuje všem lidem cestujícím do zahraničí se před odjezdem zapsat do internetové dobrovolné registrace DROZD. Pokud tak učiní, dostanou v zahraničí v případě hrozícího nebezpečí informaci v textové zprávě nebo v e-mailu.

Zdroj: České noviny (cestování)


28.5.2011 08:00

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist