nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

České památky zdražují vstupné, platit se bude i za vstup na nádvoří - zprávička

Lidé půjdou jen do hospody na nádvoří, a už zaplatí vstupné. I tak se vládní úspory projeví na hradě Bítově. Státní památky se musejí vyrovnat s vládními škrty.

Prohlídka zámku nebo oběd v protější restauraci. Cena vstupenek na mnoha tuzemských památkách už překonala hranici stokoruny. Lidé zaplatí více i za pouhé vstupy do areálů hradů a zámků – například na Bítově se tak ani do té restaurace bez placení nedostanou. Je na nádvoří, a na to je třeba vstupenka.

Cena rodinné procházky po Lednickovaltickém areálu s návštěvou jednoho okruhu na zámku, prohlídkou skleníku a minaretu a projížďkou lodičkou přesáhne tisícikorunu.

Zdražují i na Karlštejně, kde vstupné nezvyšovali asi deset let. "Letos se zvedlo ze 150 na 170 korun. Letos Karlštejn otevřel brány návštěvníkům o víkendech už v únoru, v hlavní sezoně pak posune závěr prohlídek o hodinu, návštěvníci mohou odcházet z hradu až ve 20 hodin.

V jižních Čechách čeká návštěvníky památek nejvýraznější zdražení v Českém Krumlově. Za hlavní prohlídkovou trasu dosud platili 130 korun, v letošní sezoně to ale bude 150, tedy o dvacetikorunu víc.

Zdroj: Lidovky.cz


23.3.2011 08:18

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist