nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Byla vytvořena vesmírná měna - zprávička

Klasické mince, bankovky, platební karty a šeky budou mít v meziplanetárním prostoru nulovou hodnotu. Mince by mohly být pro astronauty nebezpečné, zatímco platební karty by záření ihned zničilo. Pro vesmírné cestovatele byla proto vytvořena nová měna nazvaná quid. Název měny zřejmě vznikl ze slangového stejnojmenného výrazu pro libru, i když se oficiálně jedná o zkratku z oficiálního názvu Quasi Universal Intergalactic Denomination.

Cokoli s ostrými hranami, jako mince, by mohlo představovat riziko pro astronauty, zatímco čipy a magnetické pásky na našich kartách by mohly být nenávratně poškozeny kosmickým zářením. Quidy jsou jakési průhledné kapsle různých velikostí vyrobené z nepřilnavých polymerů, jaké známe z teflonových pánví. Každá velikost quidu má svou specifickou barvu, která je odlišuje od ostatních a určuje hodnotu platidla. Největší je červená, následuje žlutá, fialová, zelená a nejmenší modrá.

Quidy vytvořilo Národní vesmírné centrum při Leicesterské univerzitě (University of Leicester) pro zahraniční směnárnu Travelex.

Zdroj: Novinky.cz

Předchozí zprávička: Cenová válka na trase Praha Brno « (8.10.2007 06:34)
Další zprávička: Na průzkumu Hranické propasti » (10.10.2007 08:00)

10.10.2007 04:11

Sponzorované odkazy:


Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist