nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Zvířata a ZOO - Téma


Články k tématu Zvířata a ZOO

Co návštěvníkům nabízí Keňa?

Nádherné pláže Indického oceánu, luxusní hotely, romantické večery v exkluzivních restauracích, výlety na safari – tak to je Keňa. Veliká bída, jeden z největších chudinských slumů na světě, neustálé výpadky proudu, dopravní zácpy – tak to je také Keňa.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
3.11.2015

Po stopách divokých zvířat

Vedle velkých zvířat najdete na Srí Lance i celou řadu drobnějších živočichů, například papoušky a jiné pestrobarevné ptáky, tukany, pávy a samozřejmě volně žijící opice. Není nic neobvyklého, když ve městě potkáte hada a jiné plazi. Zejména ještěrky jsou doslova všude, včetně hotelů a hotelových koupelen.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 3 (poslední 9.3.2015 15:05)
28.7.2014

Po ostrovech Nusa Tengarra v Indonésii

Každá skupinka patnácti lidí má dva průvodce. Oba jsou vyzbrojeni větví (kayu cabamg) ve tvaru písmene Y, kterou průvodce použije pro „uzemnění“ varana v případě útoku. Varan má v sobě až šedesát látek nebezpečných životu.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 6 (poslední 28.2.2014 12:45)
24.2.2014

Zambie - Na návštěvě u šimpanzů

Nikde nikdo, neobvyklý klid a čisto. Jedeme po hlavní silnici. Nádherný asfalt, žádná stáda dobytka nebo dokonce divá zvěř. Tachometr stoupá a my konečně zkoušíme, co z našeho Patrola můžeme vytáhnout. „PRÁSK!“ ozve se obrovská rána, která nás probouzí z afrického snění. Zastavujeme a zjišťujeme, že máme proraženou pneumatiku. Pár kroků zpět a polívá nás horko.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Afrikou od severu k jihu
Názory k článku: zatím žádné
6.2.2014

Svět ze sloního hřbetu

Cestuju, protože mi to dává volnost. Poznávám spoustu míst,nových kultur, setkávám se s lidmi, se zvířaty. Pojďte se se mnou podívat do chobotového království, ukrytého u prašné cesty odpočinkového Kanchanaburi.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 6 (poslední 15.10.2013 10:07)
11.10.2013

JAR: Kde Tom Bourke našel zlato

Z Jo´burgu, jak místní nazývají Johannesburg na severovýchod země, k třetímu největšímu kaňonu, a zároveň největšímu zelenému svého druhu na světě, Blyde River, je necelých pět set kilometrů.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 8 (poslední 22.6.2013 11:32)
2.4.2013

Setkání s vysokohorskou pumou v Patagonii

V místě, kde přemýšlíme o kempování, nám zbývá ještě dost času do soumraku. Nechceme riskovat zítřejší posun v počasí a tak nakonec vyrážíme na lehko na vrchol ještě to odpoledne. Batohy schováváme v křoví opodál. Je nádherně. Z vrcholku je krásný pohled do všech stran, jen baterky foťáku přestaly kvůli silnému větru a zimě pracovat.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 31.1.2013 20:43)
21.11.2012

Borneo - pralesní domov trpasličích slonů

Biodiversita Bornea je obrovská, tropické pralesy hostí více než polovinu světových druhů rostlin a zvířat na ploše jen o málo větší než 5 % celkové plochy pevniny.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 26.6.2012 10:54)
11.6.2012

Tanzanie: viděno dvojíma očima

Tanzánie, stejně jako spousta jiných zemí, může někoho nadchnout a někoho zklamat. Záleží, jak se dívá. Hezky to zpracoval Lukáš.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 26.5.2012 15:19)
21.5.2012

Zvířena Islandu aneb s čím se tu můžeme potkat

Ostrov ledu a ohně, jak bývá Island nazýván, je známý především svojí unikátní krajinou vulkánů, lávových pouští, ledovců, ledovcových řek a jezer. Ve srovnání s těmito úžasnými geologickými fenomény se zdejší živá příroda zdá být poněkud méně zajímavá. Možná už jen proto, že ta neživá tu bývá často až příliš živá.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 3 (poslední 13.7.2014 12:20)
1.2.2012

Za zvířaty národním parkem Etosha

Překvapilo nás chování jednotlivých druhů zvířat, jako by se tu odehrávalo divadlo s přesně stanoveným scénářem. V jeden moment utichly veškeré typické africké zvuky a po chvíli se znenadání na scéně objevil mohutný lví samec a všechny žirafy otočily a nenápadně se vytratily kdesi v přilehlém křoví.

11.4.2011

Na výlet do pražské zoo

Výlet do zoo nemusí být jen procházka s dětmi a se psem, rodinné focení u ledních medvědů nebo tygrů a nakonec párek v rohlíku. Pražská zoologická zahrada nabízí celou řadu úžasných zážitkových programů, cestovatelských setkání, soutěží, kurzů a dalších akcí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
24.2.2011

Po švédské diagonále: Helsingborg - Stockholm

Ve článku navštívíme oblast, kde žijí losi ve svém přirozeném prostředí. Vlastním vozem se můžete projet 13 hektarovou losí oborou. Podél tříkilometrové lesní cesty se Vám určitě naskytne příležitost spatřit krále zdejšího lesa z bezprostřední blízkosti.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Reportáže ze Skandinávie
Názory k článku: celkem 2 (poslední 1.2.2011 13:40)
25.10.2010

Nedotčená ledová Antarktida

A konečně na pevnině! Již kolem 8 hodiny ráno jsme se teple se oblékli a naskákali do člunů směr Mikkelsen Harbour. Průvodce nás napřed povozil kolem ledovcových stěn a potom jsme již vystoupili na pevninu mezi hnízda tučňáků Gentoo. Byla jich tu celá kolonie roztroušena kolem vody a na kopci.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Jedinečná Antarktida
Názory k článku: celkem 2 (poslední 22.7.2010 21:18)
1.3.2010

ZOO Dusit v Bangkoku

Je to jako malý zázrak, jako malý ostrůvek živé přírody uprostřed sice životem kypícího, ale zároveň přelidněného a smogem zahlceného Bangkoku. Projdeme–li se ulicemi, které ve dne, v noci žijí horečnatým životem a snad jen k ránu trochu zvolní ve svém hektickém tempu, pochopíme, proč ta touha zdejších obyvatel po kousku zeleně, kousku přírody.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
24.2.2010

Cesta na Antarktidu

Z můstku byl opravdu pěkný výhled na divoký oceán a masivní vlny které bezpečně proráží naše loď. Kromě velkého množství různých ptáků, z kterých poznávám jen albatrosy, jsme dnes viděli skákat ve vodě podél lodi i čtyři tučňáky. Objevit by se brzo měli i velryby.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Jedinečná Antarktida
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.2.2010 07:54)
22.2.2010

Za plameňáky k jezeru Bogoria

Jezero Bogoria je známé především jako útočiště stovek tisíc plameňáků. Přestože se nejedná o tak známou destinaci jako je blízké jezero Nakuru i zde můžete bez problémů spatřit tyto růžové krasavce, kteří okupují břehy jezera a tvoří místy až několik desítek metrů široké růžové plochy.

8.1.2010

Montana – zaniklý ráj posledních dinosaurů

Skláním se nad velkým pískovcovým blokem a po čele mi stékají kapky potu. Slunce intenzivně svítí a na obrovské obloze se jen občas zjeví drobný mráček, který nemůže poskytnout ani ten sebemenší stín. Je přes 100° Fahrenheita, tedy ke 40°Celsia a na rozpálené kapotě nedaleko zaparkovaného terénního Suburbanu by bylo možné smažit vajíčka. Stejně jako další členové našeho paleontologického výzkumného týmu se již několik hodin snažím odpreparovat další část kamene ze zkamenělé kostry obřího býložravého dinosaura, který zde žil před nějakými 66 miliony let.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 4.1.2010 20:53)
13.10.2009

Galapágy

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies, kolonie tuleňů a další úžasná zvířata tvoří jednu z nejlepších přírodních „safari“ na světě. Jedinečnost tohoto místa vytváří chování všech zvířat, která se vůbec nebojí lidí! Otvírá se nám tak neskutečný zvířecí svět, který můžeme pozorovat z bezprostřední blízkosti a v jejich přirozeném prostředí!

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 23.10.2009 10:00)
7.10.2009

Koala, maskot Austrálie

Koala je národním maskotem Austrálie. Toto milé zvířátko je milováno všemi bez rozdílu věku. Její vzhled je nezaměnitelný, protože vypadá jako plyšová hračka ve výkladní skříni. Její charakteristický nápadně velký šedomodrý nos a kouzelné „plyšové“ uši z ní učinily jedno z nejmilovanějších zvířátek na matičce Zemi.

27.3.2009

Mořský svět – největší mořská akvária v ČR na Výstavišti v Praze

Tento pražský mořský svět je největším mořským akváriem v celé republice. Výstava se rozkládá v přízemí a v patře na ploše 1000 metrů čtverečních. Uvnitř jednotlivých akvárií je prý vtěsnáno 250 000 litrů speciálně upravené mořské vody a doplňků, které simulují přirozené prostředí, ve kterém druhy normálně žijí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 5 (poslední 30.9.2011 15:57)
26.12.2007

Soutěž Endurance: Audience u krále Arktidy

Další článek ze soutěže s nakladatelstvím DharmaGaia o knihu Alfred Lansing: Endurance – neuvěřitelné putování Shackletonovy Královské transantarktické expedice
Ledního medvěda můžete na Špicberkách potkat na každém kroku. Obvykle na něho narazíte hned po příjezdu. Vystoupíte z letadla, do tváře vás udeří pravá arktická zima, suchá a větrná, takže je mnohem studenější, než ve skutečnosti je.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Soutěž s nakladatelstvím DharmaGaia
Názory k článku: celkem 2 (poslední 17.9.2007 09:49)
13.8.2007

Mořské akvárium v Brestu

Ocitáme se ve skutečném i simulovaném podmořském i přímořském světě. Jsou v něm představeni nejen živí tvorové, ale návštěvník zde najde i různé „naučné“ programy, určené především pro děti.


Seriál: Francie 2004
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.8.2009 08:44)
22.5.2007

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist