nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Zdraví - Téma


Články k tématu Zdraví

Jak postupovat, když se v zahraničí něco stane?

Bezpochyby každý si chce svou cestu do ciziny užít v klidu a bez starostí. A když se něco stane, spoléhá na své cestovní pojištění. Abyste od řady pojišťoven ale dostali pojistné plnění, je důležité zachovat i správný postup.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
5.10.2015

O soubojích s močovým měchýřem

Zážitky z autobusů, kdy natřásající a drncající rachotina několik hodin poskakuje po rozbité silnici, zatímco vy pomalu prohráváte svůj boj s močákem, jistě zná většina z vás.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 30.9.2016 09:36)
9.7.2014

Zdraví a prevence na cestách

Na co si dát při cestování pozor, aneb pár základních informací o tom, co nás na cestách může potkat.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
20.5.2013

Čeští cestovatelé v zahraničí zbytečně riskují

Přitažlivé exotické země Jižní Ameriky, Afriky i Asie lákají mnoho Čechů. Poslední jmenovaný kontinent působí na České cestovatele jako magnet. „Nejvíc českých cestovatelů míří do Asie. K nejoblíbenějším destinacím patří Thajsko, Bali, Indie, Srí Lanka, Čína a Vietnam říká docent Rastislav Maďar, specialista na cestovní medicínu a odborný garant center Očkování a cestovní medicíny Avenier.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 9 (poslední 8.5.2014 11:30)
17.4.2013

Pojistka – nedílná součást vašich cest

Nezávislé cestování s sebou nese různá úskalí. Jedním z nich jsou rozhodně úrazy a nenadálé události. Proto se i nezávislý cestovatel musí na cestu dobře připravit. Naštěstí v dnešní době je to jednodušší než dřív. Základem je sjednat si dobré cestovní pojištění. Znám mnoho lidí, kteří pojistkám nevěří a myslí si, že jen zbytečně vyhazují peníze, ale nespočítám situace, kdy se mi to opravdu vyplatilo.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 5 (poslední 23.4.2011 18:27)
2.3.2011

České lázně slaví v květnu významná výročí

O dlouhé tradici českého lázeňství svědčí i významná výročí, která letos slaví dvě proslulá lázeňská města. 200 let od založení města Mariánské Lázně a 650 let od založení města Karlovy Vary jsou nejen důvodem k oslavě, ale především k návštěvě českých lázní.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 8.1.2011 15:09)
25.4.2008

České lázně: osvědčené spojení lékařské vědy a přírody

Několikasetletá tradice, více než třicet lázeňských míst v zemi, stovky léčivých pramenů a bohatá naleziště peloidů – to vše dělá z České republiky jednu ze světových lázeňských velmocí. A jako každá velmoc, i tato má na svém kontě několik prvenství.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.12.2010 12:53)
2.4.2008

Doklady a pojištění v Schengenském prostoru

Odstranění hraničních kontrol zjednodušuje pohyb po společném území, ale neznamená, že se obejdeme bez základních dokladů. Po překročení hranic se nacházíme na území jiného suverénního státu a doklady jsou potřebné nejen při namátkových kontrolách. Dospělí to mají celkem jednoduché. Stačí jim občanka a zdravotní pojištění. Trochu složitější je to ale s dětmi.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
29.1.2008

Malárie a antimalarika. Malarone, Lariam a ti druzí

V našem bazaru se objevuje dost inzerátů na nákup a prodej antimalarik. Stanovisko naší redakce je takové, že nebudeme tyto inzeráty nijak řešit, ale upozorňujeme, že se jedná o přípravky na lékařský předpis, s poměrně velkým vlivem na tělo. Doporučujeme vhodnost daných antimalarik vždy konzultovat s lékařem.

Obecné informace o malárii Malárie je závažné a někdy až fatální onemocnění způsobené parazity. Rozlišují se 4 druhy malárie, které mohou postihnout člověka: Plasmodium falciparum, Plasmodium vivax, Plasmodium ovale, Plasmodium malariae.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 115 (poslední 8.1.2015 19:01)
20.12.2006

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist