nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Zajímavá města - Téma


Články k tématu Zajímavá města

Prodloužený víkend ve Švýcarsku

Po osmi hodinách jízdy s malou přestávkou kdesi v Německu na občerstvení, jsme konečně dorazili do Švýcarska. Země nás uchvátila už po přejetí hranic. Příroda se tu zdá jakoby vyčištěná. Až nepřirozeně barevná a všude vás to nutí zastavovat a zachytit si tu krásu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 19.9.2016 11:17)
22.2.2016

Neodolatelný luxus Dubaje

Při ubytování, nakupování a pohybu po městě zjistíte, že tady pracují hlavně cizinci z Indie, Pákistánu, Filipín, Bangladéše. Obyvatele Emirátů uvidíte stěží pracovat. Vykonávají jen ty nejvyšší pozice a často nepracují vůbec, pouze pronajímají své jméno jako povolení cizincům k podnikání v zemi. Cizinci v zemi podnikat nesmí, takže místní mají velmi výnosný obchod.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.10.2015

Accra - město slunce v Ghaně

„Dámy a pánové, právě jsme přistáli na mezinárodním letišti Kotoka v Accře. První pocit po opuštění letištní haly bude vlhkost. Tropické vlhké podnebí vás bude provázet po celý pobyt. Nejlepší měsíce, kdy navštívit Ghanu jsou od listopadu do dubna.“

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.7.2015 20:35)
29.6.2015

Alice Spring: limit na sprchování máte 4 minuty!

Austrálie patří mezi krásné a vyspělé země. Sydney, Melbourne či Brisbane patří mezi vyhledávané turistické destinace. Ale zkuste popojet trochu dál do vnitrozemí. Narazíte na místa, kde nejen budete mít časové limity na sprchování, absenci internetu i mobilního signálu. A přesto se Vám v těch městech bude pravděpodobně líbit. Jedním takovým okouzlujícím městem je Alice Springs!

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 1.12.2014 17:07)
1.12.2014

Dovolená v Srbsku? 5 důvodů, proč navštívit Zlatibor!

Nudí Vás dovolené ve stylu „lehnu na pláž a týden se nehnu“? Pokud patříte mezi ty aktivnější turisty, kteří se nebojí chodit a poznávat okolí hotelu či města, kde dovolenou trávíte, pak může být dobrou volbou výlet do Srbska.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
13.10.2014

Maroko – exotika na dosah ruky

Zájezdy do Maroka přes cestovky jsou pro Čechy stále populárnější a snáze dostupnější. Tato neobvyklá destinace nalákala i nás. Objednaný hotel v Agadiru jsme využívali jen na přespání a každý den jsme podnikali celodenní výlety po vlastní ose.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
29.9.2014

Secesní skvosty v Budapešti

První známky secese se objevily ve viktoriánské Anglii, kde se s novým směrem známým jako Arts and Crafts a později Modern Style seznámil i maďarský architekt Ödön Lechner. Natolik mu propadl, že po návratu z Londýna opustil historizující sloh a stvořil maďarskou podobu secese.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Budapešť - Země světa
Názory k článku: zatím žádné
21.8.2014

Objevte kouzlo židovské čtvrti v Budapešti

V Budapešti žije nejpočetnější židovské společenství ve východní Evropě. Nejznámější a nejpůsobivější Velká synagoga v ulici Dohány nemá v Evropě obdoby a patří k největším na světě. Ohromí vás nejen svým prostorem, ale i výzdobou. K budapešťskému židovství však patří i holocaust a jméno Raoul Wallenber.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Budapešť - Země světa
Názory k článku: zatím žádné
6.8.2014

10 míst, která musíte v New Yorku vidět

New York, to je největší, a podle mnohých také nejkrásnější město Spojených států amerických. Najdete tam opravdu všechno, na co si vzpomenete. V následujícím článku doporučuji deset věcí, bez kterých se návštěva The Big Apple, jak se americké metropoli přezdívá, neobejde.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.7.2014 16:50)
7.7.2014

Za romantikou do Benátek!

Pokud chcete romantickou dovolenou, není nutné platit za drahou exotiku. Bohatě postačí vyrazit po Evropě. Vedle Prahy, která je pro našince pochopitelně trochu nudnější destinací, a Paříže, která patří mezi nejdražší města světa, zůstávají v nabídce Benátky. Za rozumnou cenu je možné prožít romantický víkend v plném luxusu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 31.7.2014 23:01)
23.6.2014

Když ve Versailles tančí koně

Udělejte si výlet do Paříže tak, aby vám zbyl ještě dostatek času na návštěvu Versailles. Je to koneckonců po Paříži druhé nejnavštěvovanější místo Francie a navíc – kde jinde ve světě najdete jezdce na koních označované za umělce a jejich seskupení pak za jedinečný taneční soubor?

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
3.2.2014

Bratři Diblíkové v Íránu: Isfahán – město, které vás okouzlí

Na teheránském centrálním autobusovém terminálu nám z dálky běží naproti řidiči autobusu, kteří se během odpoledne už stačili naučit naše jména. Hrdí, že vezou cizince, hlasitě volají: „diblik, diblik“ a odebírají nám batohy, které ukládají do odděleného zavazadlového prostoru. Překvapuje nás vysoký standard služeb, třeba úroveň autobusu Volvo made in Iran.

3.12.2013

Galway – irské město zábavy a hudebních festivalů

Když se řekne Galway, asi nejčastěji se nám vybaví typické irské mrholení, hospůdky a pohled na nejrůznější muzikanty, kteří se svým hraním a zpěvem snaží přivydělat na další rundu Guinesse, u kterého stráví večer v živém rozhovoru s některým z dalších přátelských Irů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
20.2.2012

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney nevíte

Na každém rohu cítíte, že jste poblíž pláže, lidé chodí ležérně oblečení a zásadně všichni nosí žabky. Po ulicích pobíhají opálení borci se surfařskými prkny, které můžete pozorovat z pláže, jak sjíždějí vlny. Velmi rychle získáte pocit, že na Bondi každý sportuje a udržuje se fit.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 3 (poslední 18.6.2013 14:01)
13.2.2012

Tbilisi - pradávné město mnoha kouzel

Po nějakých deseti dnech toulání se po kavkazských hřebenech a údolích přijela naše expedice HUMI Outdoor Jižní Kavkaz do hlavního města Gruzie, aby zde nechala spočinuti svá těla a zbavila je nánosu špíny.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Expedice HUMI Outdoor Jižní Kavkaz 2011
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.1.2012 11:35)
7.11.2011

Toulky po brazilském městě Salvador da Bahia

Nahoře před výtahem vás uvítají vlezlé děti, které se vám pokusí dát „dárek“ – barevnou stuhu. Ale pozor, žádný dárek není zadarmo, takže radši rázně odmítněte. Barevné stuhy, tradiční to symbol Salvadoru, mají nosit štěstí a lze je zakoupit na každém rohu.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
9.5.2011

Do města štěstí v Brazílii - Salvador da Bahia

Po čtyřech měsících strávených v deštivém São Paulu, kamenném městě mrakodrapů, dopravních zácp a stresu, jsem se konečně dočkala vánoční dovolené: hurá na sever Brazílie do státu Bahia, kraje afrických rytmů a nekonečných sluncem zalitých pláží!

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
25.4.2011

Provincetown - město gayů a lesbiček

Provincetown místními obyvateli nazývaný též P-town je malebné turistické a přístavní městečko, ležící na téměř samém konci poloostrova Cape Cod. Tady poprvé zakotvila legendární loď Mayflower po strastiplné plavbě přes oceán.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.9.2011 17:54)
11.2.2011

Strömstad – město rybářů

Strömstad je krásné přístavní městečko v nejzápadnějším cípu Švédska. Původně norská rybářská vesnička s názvem Strømen byla v roce 1658 tzv. „Roskildskou“ smlouvou přidělena ke Švédsku a začala rychle vzkvétat.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Reportáže ze Skandinávie
Názory k článku: celkem 2 (poslední 18.2.2011 23:31)
27.1.2011

Thajský plovoucí trh Damnoen Saduak

Díky kvalitní půdě v okolí se tu dařilo velmi kvalitnímu ovoci a zelenině, které se brzy stala vyhlášenými v širokém okolí. S kvalitním zbožím se dá dobře obchodovat, řekli si místní, a protože nejlepší a nepohodlnější místo pro prodej zdejších “výpěstků” nabízela síť zdejších kanálů, vyrostl na nich během několika let velmi populární plovoucí trh.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
14.5.2010

Stopem po Polsku

Ráno jsme se sbalili, majitelka kempu nás ochotně hodila do rezervace zubrů, odkud jsme pěšky pokračovali do Narevky (17 km). Celou dobu nás míjeli cyklisté a ohromně se smáli, že jdeme pěšky. No není se čemu divit, v Polsku se pěší turistika pěstuje především na horách.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
7.5.2010

Pákistánský ráj nejen pro horolezce

Kdyby kdokoliv z Čechů dostal nabídku, že si může vybrat dovolenou kdekoliv na světě, tak pravděpodobně uslyšíte názvy jako Egypt, Španělsko, Itálie, Řecko, Spojené arabské emiráty, Seychely a další oblíbené destinace českých turistů. Nejsem si jistá, zda by tam zazněl Pákistán.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Jak se žije v Pákistánu
Názory k článku: celkem 1 (poslední 15.4.2010 00:44)
12.4.2010

Poznávání okolí Nairobi

„Měla jsem farmu v Africe na úpatí Ngong Hills…“, takto začíná kniha Vzpomínky na Afriku od dánské spisovatelky Karen Blixen. Na okraji Nairobi dodnes stojí dům, ve kterém strávila 18 let svého života a kde se odehrává také příběh stejnojmenného oskarového filmu s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem v režii Sydnyho Pollacka.

9.4.2010

Most Svinesund, brána do země Trolů

Hranici mezi Švédskem a Norskem tvoří dva mosty u Svinesundu. Překlenují ústí zálivu Idefjord. Starší, dvouproudový most z roku 1946 ještě krajinu stále zdobí a je funkční, ale pro současnou dopravu po dálnici E6, spojující Göteborg ve Švédsku a Oslem v Norsku se již stal nevyhovujícím. Proto zde byl 10. června 2005 uveden do provozu další, největší jednoobloukový most na světě.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 4 (poslední 28.4.2010 21:03)
25.3.2010

Vodní tramvaje v Bangkoku

Při prvním pohledu na městský kanál většina cizinců ohrne nos a všechny zdejší „khlongy“ si spojí pod jediné označení – stoka. Přesto však návštěvník, který se už předem obrní trochou trpělivosti, shovívavosti a tolerance, dokáže propadnout kouzlu těchto míst a objevovat jejich zajímavosti.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 16.6.2010 19:55)
4.3.2010

Poznávání Kaliningradské oblasti

V poloprázdném nočním vlaku z Vilniusu do Kaliningradu jsme byli asi jediní cizinci – dva Češi a jeden Slovák. Ráno jsme byli v Kaliningradu, vlak zastavil na nádraží pamatujícím ještě Německou říší, kde jsme se v místní noclehárně ubytovali. Bylo na čase vyrazit objevovat nejzápadnější ruskou oblast…

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 3 (poslední 5.6.2012 08:38)
23.2.2010

Benátské ostrovy

Hlavní centrum Benátek už máme prohlédnuté, tak proč si nevyjet na další z ostrůvků. Jako dopravní prostředek využijeme místní lodní autobus. Míjeli jsme nejen spoustu vodních taxi, hasičů na motorovém člunu nebo vodní ambulanci, ale také svatebčany, což byla opravdu zajímavá podívaná.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.6.2015 15:32)
15.1.2010

Reykjavík – hlavní maloměsto

Se svými 119 500 obyvateli je Reykjavík nejrušnější město Islandu. Dočtete se, co stojí za to vidět, jak je Reykjavík drahý, ale popíšu vám i to, jací Islanďané jsou, neboť jsem v jedné rodině strávila celý týden a nasbírala spoustu zkušeností.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
7.1.2010

Buenos Aires a okolí

Pokud budete v Buenos Aires přes víkend, zajděte na nedělní trh na Plaza Dorrego. Navazující čtvrť La Boca je vyhlášená zejména uličkou pestrobarevných budov Caminito, kterou najdete snad v každém turistickém průvodci. Přímo v ní nebo v okolí najdete spoustu Parillas s „typickým“ tango show pro turisty.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: Argentina - rady a zkušenosti na cestu
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.1.2011 14:10)
17.12.2009

Čistá krása jižní Anglie - Bournemouth

Ano, zaujala jsem stanovisko a po dlouhých letech romantického básnění o pobytu v cizině jsem opustila rodnou matičku zemi a vyrazila si pryč nebo dech? Jakožto člověk nesvětaznalý, plný naivních představ, jsem svůj první dlouhodobý pobyt směrovala někam hodně blízko domovu, abych se v případě jakýchkoli „útoků“ mohla vrátit zpět do maminčina náručí.

Rubrika: Cestopisy
3.12.2009

V temných uličkách Marakéše

Po zralé úvaze jsme se vydali na široký bulvár, kde jsme spočinuli na lavičce umístěné na rozhraní parčíku a hlavní třídy. Teplota byla na pováženou, a tak jsem klobouk narazil hluboko do očí a šálu omotal přes ústa tak, aby vydechovaný vzduch naveden správnými směry ohříval ušní boltce. Pátá hodina. Tma se stále nehodlala poddat, ale na ulici se již začaly vynořovat roztodivné kriplkáry i osamocení chodci.

19.10.2009

Londýn – procházka britskou metropolí

Londýn – hlavní město Spojeného království, či chcete-li Velké Británie, pýcha všech Angličanů, obdivovaný turisty a vyhledávaný emigranty, město mnoha uskutečněných snů, bouřlivé historie, oslavující moc králů, přihlížející jejich pádům.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 6 (poslední 17.6.2009 09:05)
15.6.2009

Quimper – kolébka bretaňské kultury

Klidné centrum bretaňské kultury, sídlo hrnčířů, město starobylých brázděných domů na soutoku řek Odet a Steir – tak lze v krátkosti charakterizovat město, které sice většina cestovních kanceláří zařazuje do programu svých zájezdů, ale na jeho prohlídku vymezuje jen minimum času.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
6.5.2009

Designový hotýlek v České Kanadě

Představení Besídka divadla Sklep na Dobešce vidělo mnoho z nás. Vávra, Hanák, Burda nebo Načeva a další, to jsou známe herecké tváře, se kterými se na jevišti divadla Sklep určitě potkáte. S některými se můžete setkat také ve Slavonicích v hotelu Besídka na náměstí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 1.7.2009 09:12)
29.4.2009

Krásy města Melaka

Když se vydáte autobusem z Kuala Lumpur směrem na jih, po 2 hodinách jízdy (cca 150 km) se ocitnete v Melace, která patří k nejkrásnějším, nejzajímavějším a nejnavštěvovanějším místům v celé Malajsii.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
16.4.2009

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist