nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Vodopády - Téma


Články k tématu Vodopády

Po řece Pagsanjan k vodopádu Magdapio

Je slunečný den, jako stvořený pro „vodní“ výlet. Stačí se vydat z Manily asi 100 km na jihovýchod a ocitneme se v městečku Pagsanjan u stejnojmenné řeky. Jsme tu, abychom na vlastní oči spatřili kaňon, který „hrál“ v Coppolově filmu ze 70. let Apokalypsa. Naštěstí tu dnes nezažijeme hrůzy vietnamské války, ale naopak prý uvidíme téměř ráj.

15.9.2014

Antalya - poklad Turecké riviéry

Je Antalya je součástí Turecké riviéry a je jednou z nejvyhledáva­nějších oblastí pro nádherné písečné i skalnaté pláže a dlouhodobě teplé moře nejen během slunečného léta. Můžete se sem vydat za teplem i na jaře nebo na podzim. smrtelný nebo ne?

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
5.5.2014

150 metrů na laně

Konečně jsme se po necelých třech hodinách, celí zpocení a zničení, dostali k nástupu do kaňonu. Stáli jsme sami tři uprostřed pralesa na hraně 150 metrů vysokého vodopádu a s otevřenou „hubou“ koukali dolů na tu nádheru.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 24.5.2010 14:04)
19.2.2010

Historie Salto Angel - jak byl objeven Nejvyšší vodopád světa

V Evropě se pomalu schyluje ke druhé světové válce, ale Jimmieho Crawforda Angela s Gustavo Henym to pramálo zajímá. V Caracaské hospodě si z nich kamarádi utahují, že jsou jak Lauer a Hardy.

Úryvek z připravované knihy Marka Audyho

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 26.2.2010 15:12)
23.12.2009

Z našich blogů: Na břehu Niagary

Stojíme ve svých žlutých plastikových pláštěnkách u zábradlí terasy, obklopeni běsnícím vodním živlem. V mysli se mi vybavuje písnička „Na břehu Niagary“, kterou jsem zpíval jako náctiletý tremp. Tenkrát, před mnoha lety, jsem snil o tom, že se sem jednou podívám a představoval jsem si, jak asi vodopády vypadají. Nyní je mám přímo před očima a do sytosti si vychutnávám pocit, že se můj klukovský sen právě naplnil.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
14.5.2009

Co je to Canyoning?

Canyoning se u nás dostal do povědomí veřejnosti až v polovině devadesátých let kvůli smutné události v Bernských Alpách (Švýcarsko). Zde byla totiž při provozování canyoningu smetena přívalovou vlnou skupina klientů vedená profesionálním průvodcem, který podcenil předpověď počasí. Přívalová vlna, která se po letní bouřce prohnala kaňonem, si vyžádala život hned několika lidí. Od té doby má řada lidí dojem, že tento sport je nebezpečný a lidé, kteří ho provozují, si neváží svého života. Pravda je však jiná…

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
8.4.2009

Vodopády Iguazú

Vodopády Iguazú se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií. V blízkosti je i Paraguay, ale řeka Iguaçu má jen dva břehy a tak se Paraguayci musí spokojit jen s tou „blízkostí“.

24.9.2007

Tři kaňony během jednoho dne!

Další článek ze soutěže s nakladatelstvím DharmaGaia o knihu Alfred Lansing: Endurance – neuvěřitelné putování Shackletonovy Královské transantarktické expedice Ráno vstáváme o něco dřív než obvykle, neboť nás dnes čekají tři kaňony. Po rychlé avšak vydatné snídani, vaříme polévku do termosek, balíme zásobu sušenek a čokolády do nepromokavých vaků, probíhá poslední kontrola potřebného materiálu a něco po půl osmé nasedáme do aut a vyrážíme k našemu dnešnímu prvnímu kaňonu – Purcaraccia.

19.7.2007

Krimmelské vodopády - jeden z přírodních divů Evropy

Díváme se na mohutný sloup bílé husté zpěněné vody a slyšíme její rachot a burácení a cítíme mokro. Voda se řítí přes 3 stupně do hlubin Salzašského údolí a to postupně ve třech úrovních. Na každé kaskádě je vyhlídka a člověk stojí u vody velmi blízko, někde i přímo nad ní a v uších mu burácí a hučí.

Rubriky: Tipy na cesty, Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 10 (poslední 22.4.2007 15:55)
11.4.2007

Reklama:

Kréta Korfu Kos Lefkada Mykonos Rhodos Santorini Karpathos
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist