nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Studium a stáž v zahraničí - Téma

Na tomto tématu spolupracujeme se studentskou organizací AIESEC, která pomáhá studentům, skrz své programy, poznávat cizí kultury, aktivně se zapojit v dobrovolnických programech, či získávat profesionální zkušenosti v zahraničí.


Články k tématu Studium a stáž v zahraničí

Jak na jazykové pobyty s angličtinou v zahraničí

Rádi cestujete, nebojíte se pobytu v cizí zemi a chcete si zlepšit angličtinu? Rádi byste jazykový kurz úspěšně zakončili jednou z mezinárodně uznávaných zkoušek nebo si chcete dovolenou u moře zpestřit pár hodinami s lektorem? Vyzkoušejte jazykové pobyty v zahraničí.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 29.8.2015 19:16)
14.2.2014

Pět důvodů, proč si zamilujete Skotsko

I pro znalce angličtiny může být šokující skotská mluva, protože severský přízvuk Skotů, především starší generace, není moc podobný angličtině, kterou známe ze školy. Skotsko je ideální ke zlepšení angličtiny z hlediska jazykové zdatnosti, tak i bohaté historie a kultury, kterou zde můžete poznávat. Jiný a nezvyklý přízvuk je třeba brát jako výzvu a postavit se k ní čelem.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 17.3.2018 18:13)
16.9.2013

Bournemouth a okolí: skvost jižní Anglie

Bournemouth je město na jihu Anglie čítající 160 000 obyvatel. Bournemouth je známý jako letní letovisko pro Angličany, především Londýňany, kteří sem jezdí za slunným počasím, plážemi a přímořským životem.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 10.5.2016 14:55)
5.4.2012

Z ČZU do exotické INDIE

Vzdělání je důležitá věc, vysoká škola je potřeba pro nabytí vědomostí a získání studijních návyků, ale zkušenost se počítá třikrát tolik. Jsem studentkou ČZU magisterského oboru Economics and Management a dostala jsem se na stáž do Evropského parlamentu v Bruselu a vzápětí na stáž přes AIESEC do Indie.

21.12.2011

Indonésie: Každý den plný zážitků

Přinášíme vám rozhovor se stážistou Michalem Libičem, který si vybral za svou cílovou zemi Indonésii. Učil děti angličtinu, prezentoval Slovensko a Českou republiku či pomáhal překlenout kulturní rozdíly. Pojďte se ponořit do vyprávění o šílené dopravě, potápění mezi žraloky a zemi, kterou není snadné popsat.

Rubriky: Reportáže a rozhovory, Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 9.7.2015 13:01)
28.11.2011

Na kole přes Oxford

Město osídlené a zmíněné v Anglosaské kronice už v 8. století, dnes kosmopolitní a prestižní centrum vzdělanosti, vědy a techniky, stejně jako perla architektury a nesmrtelné historie. Vyhlášené studium na Oxfordské univerzitě láká do Oxfordu stovky studentů z celého světa. Město je prostoupené duchem studentského života a jeho bohémskou lehkostí, stejně jako vážnou seriózností ambiciózních lidí.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
30.11.2009

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny VIII. díl – Jordánsko (الأردن)

Dnešní vyprávění začnu vzpomínkami na první návštěvu Jordánska, neboť ta druhá s ní tak trošku souvisela. Tenkrát jsme cestovaly s kamarádkou Martinou. Bylo to v říjnu 2003. I když jsme neměly dopředu vyřízená víza, přejezd ze Sýrie byl bez problémů. Bohužel nám ujel autobus z Damašku do Ammánu (Amman, عمان), ale hned na nádraží, když jsme se poptávaly po dalším autobuse, k nám přiskočil nějaký chlápek s nabídkou, že zrovna do Ammánu jede a za 500 SYP na osobu nás může do Ammánu dovézt. Jelikož se nám nechtělo čekat až do večera, nabídku jsme přijaly.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 3 (poslední 5.5.2013 11:51)
30.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny VII. díl – Volný čas a informace

V komentářích v předešlém dílu mě bylo vyčteno, že nepíšu faktické informace. Nedělám to ze dvou důvodů. Za prvé mě redakce nežádala napsat seznam jízdních řádů a ceníků, a za druhé cestování po Sýrii je natolik jednoduché, že i nezkušený cestovatel se musí zorientovat během pár dní. Ale v případě velké potřeby číst pouze fakta a čísla, doporučuji zakoupit nějakého knižního průvodce, který je vším tímto přímo přeplněn.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 7 (poslední 13.2.2008 15:16)
23.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny VI. díl – Palmyra (Tadmur, تدمر)

Cesta z Homsu vede napříč pouští přímo do Palmýry. Cesta byla příjemná a pěkně utíkala. Najednou se však zvedl vítr a byli jsme v písečné bouři. Nebylo vidět téměř na krok. Řidič nám také ukazoval výmoly kolem silnice, které způsobila velká bouře, která se tu přehnala asi dva týdny před naším příjezdem.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 16 (poslední 24.1.2008 23:30)
15.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny V. díl – Výlet k moři

Bylo za námi pár perných dní ve škole, když jeden večer přišel Básim s výborným nápadem: „Mám kamaráda Basáma z Homsu, který může mít tento víkend volnou chatu na pobřeží Středozemního moře na Zlatých pískách, pár kilometrů za Tartůsem.“ Tak jsme jednohlasem zvolaly, že je to super, a že jedeme.
V arabských zemí je víkend v pátek a sobotu. Takže ve čtvrtek po škole, jsme utíkaly rovnou domů a začaly balit věci na víkend.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 7 (poslední 25.1.2008 14:36)
8.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny IV. díl – Škola

Do nového domova jsem dorazily až za tmy. Ale nadšení nás nabylo takovou energií, že jsme se hned daly do úklidu a vynášení harampádí z pokojů. Pan Nabíl nám ukázal volný pokoj v prvních poschodí, kam jsme mohly všechno nanést.
Jelikož jsme se na úzkých schodech do prvního patra všechny motaly, rozhodla jsem se jít prozkoumat cestu na nejbližší zastávku autobusů a mikrobusů, abych zjistila cestu do školy.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 6 (poslední 29.5.2009 23:09)
18.12.2007

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny III. díl – Damašek

Abú Ivan je blízký kamarád od mých kamarádů žijících v Tartusu. Poprosila jsem je před naším odjezdem, zda by nám nepomohli s hledáním bytu v Damašku. Přes rok najít byt není žádný problém, ale v létě, kdy do Sýrie utíká většina lidí z Gulfu, kvůli horku, kdy Syřané se vrací na prázdniny domů, je složité.

11.12.2007

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny II. díl - Istanbul a cesta do Sýrie

Ráno jsme se vydali navštívit některé ze slavných míst Istanbulu. Nejdříve jsme vešli do Modré mešity. Pokud nejsou ženy do mešity vhodně oblečeny, žádný problém, u vchodu je možné vypůjčit si modrý šátek.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 2 (poslední 12.12.2007 21:44)
4.12.2007

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny I.

Možná neznámý, nezvyklý, ale krásný jazyk. Jiné písmo, pro většinu „rozsypaný čaj“, složitá gramatika, léta dřiny, a přesto nás nic z toho neodradilo a vydáváme se dál na „cestu studií“. Ano, mluvím o arabštině, o řeči u nás málo známé.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 5 (poslední 12.12.2007 23:07)
27.11.2007

Za krajankami do Dánska

Vždy to bolo tak, že slováci opúšťali Slovensko. Prv to bolo najčastejšie za vidinou lepšieho živobytia, neskôr za slobodou ducha a názorov. V dnešných časoch „koktail“ dôvodov na odchod do cudziny obsahuje štipku z jedného i druhého. Pridáva sa túžba po spoznaní neznámeho a možnosti štúdia v cudzine.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.10.2007 16:55)
11.9.2007

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist