nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Práce na cestách - Téma


Články k tématu Práce na cestách

Dobrovolnictvím v Himálajích ke změně osobních hodnot

V létě jsem se rozhodl vyrazit pomáhat s Brontosaury do Malého Tibetu. Výuka matematiky ve vesnici Mulbekh byla pro mě obrovská změna oproti všednímu životu a příležitostí přeskupit si vlastní žebříček hodnot.

1.6.2016

Stavebnice Merkur v Himalájích

A pak přišly děti. V uniformách ustrojené, šťastné, že mohou chodit zrovna do téhle školy. Některé každý den chodí pěšky mnoho kilometrů, některé vozí rodiče malými auty spolu s několika dalšími spolužáky. Pamatuji si, že z jednoho takového malého třídvéřového vozítka vyskákalo sedm dětí.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 17.10.2014 17:15)
16.10.2014

Škola v Zemi zářících sedel

Koryta horských říček, která si našla svou cestu přes vrcholy neprostupných Himálají, vytvořila na severu Indie neobvykle dramatickou krajinu. Poutníci, procházející po hedvábné stezce, tuto oblast pojmenovali Ladakh – Země zářících sedel. Život v pohádkových horách je ale méně idylický, než by se na první pohled mohlo zdát.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
20.1.2014

Brontosauři v Himálajích hledají dobrovolníky do Himálají na rok 2014

Brontosauři v Himálajích hledají dobrovolníky na rok 2014, kteří chtějí pomoci dětem z vesnice Mulbekh k dobrému vzdělání! Právě je nejvhodnější příležitost k přihlášení.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
4.1.2014

Rozhovor s tanečníkem a moderátorem Jiřím Zbořilem nejen o cestování

Jiří Zbořil, choreograf divadla SEMAFOR a tanečník, který tančil pro Norskou královnu. Jak se dívá na cestování on? (Rozhovor)

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 6.8.2013 17:06)
6.8.2013

Do Jižní Afriky na zkušenou

Život Jihoafričanů je sice značně odlišný od toho našeho, evropského, při bližším zkoumání je mu ale také v lecčem podobný. Určitě třeba oceníte, že se dá všude bez problémů domluvit anglicky – angličtina je jedním z jedenácti úředních jazyků. Úroveň všech základních služeb je velmi dobrá, počítejte však také s odpovídající cenou. Ono vůbec v Jižní Africe není nijak zvlášť levno.

22.3.2012

Maďarsko - země plná zajímavostí

Maďarský venkov? Co může nabízet? V popisu projektu byl uveden denní kontakt se zvířaty a práce na farmě ve vesnici ležící u chorvatských hranic. Takže jsem si našla na webu mapu, „progooglila“ Maďarsko a zjistila, že o této zemi nevím absolutně nic. Ačkoliv od nás leží téměř co by kamenem dohodil, mé znalosti se omezovaly jen na všeobecně známé věci, jako jsou tokajské víno, Balaton, klobásy a pálivá paprika.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
27.12.2010

Oyibo na stáži v Lagosu

Už něco přes dva měsíce pobývám v Lagosu v Nigérii a pomalu si tu začínám připadat jako doma. Při procházce ulicemi města obratně uskakuji řítícím se okádám a autům, jejich nepřetržité troubení už nevnímám, stejně tak jako hluk nezbytných generátorů. Už mě nepřekvapují neustálé výpadky proudu a v důsledku toho netekoucí voda a nefungující klimatizace.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
20.12.2010

Dobro došli u Ravnu

Rok se s rokem sešel, čas workcampů nadešel. Tentokrát mě vrtkavý rozum, rozmary duše a přízemní pudy zavedly na živelný jihovýchod… Po krátkém zastaveníčku v srbské metropoli Bělehrad jsem se vydala na workcamp, směr Knjaževac! S jízdenkou na autobus mi načesaná paní s výhružně červenými nehtíky darovala také žetonek, který jsem okamžitě ztratila.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
3.5.2010

Na workcamp do jihozápadní Keni

O návštěvě Afriky a jejích národních parků jsem snila od dětství, kdy mě zcela pohltily film a knížka Volání divočiny. I když se to zdálo i mně zprvu neuvěřitelné, nakonec jsem skutečně odletěla a poznala tak obě tváře kouzelného černého kontinentu – krásnou přírodu i neskutečnou chudobu. A to vše skrz workcamp v jihozápadní Keni.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 4.5.2010 21:50)
28.4.2010

Belize očima dobrovolníka

Mou destinací byla vesnička Sarteneja na severu Belize v Corozal Bay. Už tady jsem zjistila, že samotné cestování v Belize je zážitek. Zvolila jsem letadlo, kterým jsem se dostala přímo do této vesničky. Zní to fantasticky pokrokově, ale přistáli jsme uprostřed buše, kde nebylo nic, jenom buš.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 5 (poslední 26.3.2010 07:14)
13.3.2010

Léto ve Finsku

Finsko není jen bílým místem na mapě, které je známé svými nekonečnými pralesy s věčně zmrzlou půdou a psími spřeženími prohánějícími se po zamrzlých pláních na severu v Laponsku, či tisíci jezery se sauničkami rozprostřenými na jejich pobřežích ve střední a jižní části země. Ale je i místem, které poskytuje dostatek volnosti, soukromí a klidu.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 3 (poslední 7.12.2012 17:48)
5.3.2010

Krajní meze 2008 aneb léto v Malém Tibetu

Jistě nejsem sám, koho příliš neláká konzumovat „předžvýkané“ zážitky z cest s plným servisem cestovní kanceláře za zády. A kdo by někdy nezatoužil po tom, neprohnat se cizí zemí jen coby turista, ale stát se alespoň na nějakou dobu součástí místní komunity, zakusit každodenní život z perspektivy domorodce?

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 3 (poslední 3.6.2009 22:42)
4.5.2009

Hop sem, hop tam po Americe

Odstátnicovala jsem a rozhodla jsem se odjet na 5 měsíců do Ameriky. Můj záměr byl jasný. Prací si vydělat nějaké peníze a ty utratit za slasti, krásy a další vymoženosti, které skýtá poznávání neznámé země. Řídím se totiž heslem, že peníze byly, jsou a budou a vzpomínky a zážitky vám nikdo nikdy nevezme a obohatí vás na celý život.

30.3.2009

Šuby duby Amerika aneb Češi, co jsou "trochu crazy"

„Katuško, já chci jet do Ameriky! Pojedeš se mnou?“ zeptala se mě kamarádka Zuzu a dnes sem jí za tenhle návrh velikánsky vděčná. Protože ním to všecko začalo.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 2.3.2009 16:49)
20.2.2009

Usť Čorná – brigáda na konci světa

Pod tlampačem hlásajícím: „Na čtvrtém nástupišti nastupujte do rychlíku 423 Cassovia ve směru Košice,“ schází se šestice odhodlaných průzkumníků. Do řeči se dávají tak samozřejmě, jako by se znali dlouhá léta a mířili na čundr kamsi za humna. Zdání klame, někteří se vidí poprvé v životě a právě vzniklá skupina míří na brigádu na Ukrajinu.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
13.2.2009

Programy mobility mládeže umožňují práci v Kanadě

Kanada a Česká republika pro rok 2008 zvyšují kvóty pro pracovní pobyty mladých lidí na 600 osob z každé země. Smlouva umožňuje Čechům a Kanaďanům ve věku 18 – 35 let pobývat v druhé zemi až 12 měsíců a získat tam krátkodobé zaměstnání nebo pracovní stáž související se studiem či příležitostně pracovat během cestování po navštěvované zemi.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
11.2.2008

Jak pomoci zvířatům, procvičit španělštinu a poznat Mexiko

PNA je mexické občanské sdružení, celým jménem Protectora Nacional de Animales, které operuje především na území hlavního města Mexika a okolí. Jedná se o sdružení zabývající se ochranou zvířat a aktivitami s tím spojenými.

Rubriky: Tipy na cesty, Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 5 (poslední 21.1.2012 02:39)
24.12.2007

Sběračem vína v Argentině

Hned ráno následující den po příjezdu jsme se byli na jedné vinici zeptat na práci. Řekli, že dnes bohužel ne, ať přijdeme zítra. Nechtěl jsem ztrácet celý den čekáním a šel jsem se zeptat na další. Tam to dopadlo o poznání lépe. Že když si seženu nůžky, tak mohu hned začít sbírat. Nastoupil jsem v jednu hodinu odpoledne. Jak má práce probíhala? Do výbavy každého sběrače hroznů "cosechadora" patří "tach", což je nejčastěji plechová nádoba obdélníkového tvaru, do níž se vejde asi dvacet kilogramů hroznů, nůžky, láhev pitné vody (i na začátku jihoamerického podzimu tu bývá v poledne více než 30 °C) a nějaké starší oblečení, u kterého nevadí, když se potřísní šťávou z hroznů. Když je tach plný, což v mém případě ze začátku trvalo téměř tři čtvrtě hodiny, umístí se na rameno a jde se vyklopit do připravených nádob, nebo častěji do kamionu. U kamionu čekají jeden nebo dva pomocníci "segundos", kteří kontrolují kvalitu hroznů a dávají dělníkům "fecha". Fecha je plíšek na němž je vyražen název vinného sklepu, který se později, nejčastěji v pátek odpoledne, vymění za peníze.

17.12.2006

Práce v zahraničí, aneb jak si vydělat na cestování

Cestování stojí někdy nemalé peníze, proto hodně českých cestovatelů nejprve vyrazí za prací do země, kde finančně lépe oceňují práci. Po našem vstupu do EU je práce v některých zemích legální bez nutnosti vyřizovat povolení.
Neváhejte vlastní zkušenosti připsat do diskuse.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 2.3.2006 00:06)
23.2.2006

Práce v USA

Spousta lidí co znám jede letos na prázdniny do USA. A někteří by tam snad rádi jeli příští rok. Právě těm se pokusím trošku poradit. Nebude to sice nic, co by se nedozvěděli jinde, ale...

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
19.6.2001

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist