nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Pomoc a dobrovolnictví - Téma

Mnoho lidí jezdí po světě nejen s cílem cestovat a poznat. Snaží se při svých cestách vlastní prací pomoci v oblastech, kde je to z jakýchkoli důvodů potřeba.


Články k tématu Pomoc a dobrovolnictví

Dobrovolnictvím v Himálajích ke změně osobních hodnot

V létě jsem se rozhodl vyrazit pomáhat s Brontosaury do Malého Tibetu. Výuka matematiky ve vesnici Mulbekh byla pro mě obrovská změna oproti všednímu životu a příležitostí přeskupit si vlastní žebříček hodnot.

1.6.2016

Člověk v tísni pomáhá na východě Mongolska pastevcům, které zasáhly extrémní mrazy dzud

Při letošním dzudu se teploty přes den pohybovaly okolo mínus 25 °C a v noci klesaly až na mínus 40 °C. Velké množství sněhu a silné vrstvy ledu pokryly většinu pastvin.

21.4.2016

První zimní výuka IT v Mulbekhu v Himalájích

Petr Kluger a Lucka Vančová jsou první dobrovolníci, kteří pomáhali v naší škole v průběhu zimy na první výuce IT nad rámec běžných vyučovacích hodin.

11.4.2016

Kupte k Vánocům súdánské rodině kozu

Organizace Člověk v tísni pracuje v nejnovějším státu světa, Jižním Súdánu, již několik let. Země je jednou z nejchudších na světě a zároveň je sužována podvýživou, respiračními a průjmovými nemocemi způsobované nedostatečnou hygienou.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
6.12.2015

Jak se zakládá škola v Keni?

Ve vesnici Paponditi, která se nachází v okolí Viktoriina jezera v Keni, byl vždy problém se vzděláváním dětí. Škol je tu nedostatek, o kvalitě ani nemluvě. Právě toto trápilo keňskou komunitu dobrovolníků, kteří chtěli posílat děti do školy, ale nebylo kam, a když už, tak opravdu moc daleko a za moc to nestálo.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
25.11.2015

SOS Nepál - sbírka stále pokračuje

Na konto sbírky SOS Nepál organizace Člověk v tísni se již vybralo přes 21 milionů korun. Vaše pomoc je opravdu potřebná a umožní nám pracovat na obnově země po mnoho náledujících měsíců. Mnohokrát děkujeme za příspěvek!

Rubrika: Zprávy
24.5.2015

Posílení duše v Indii

Bylo to v polovině září a už začínala být pořádná zima. Možná na zahřátí mi mniši tajně nosili piva, které vozili s Kazy – blízkého městečka, kde je široko daleko jediný Internet. Tajně proto, aby to neviděl hlavní láma kláštera, který byl na tyto věci velice přísný.

27.4.2015

Setkejte se s Dalajlámou, pojeďte pomáhat do Malého Tibetu!

Do Malého Tibetu je možné vyrazit pomáhat jako dobrovolník vyučovat děti, pomoci na stavbě, realizovat libovolný vzdělávací projekt nebo rozvíjet dovednosti školního vedení. Nejvíce dobrovolníků jezdí pomáhat v průběhu léta. Různé dobrovolnické pozice jsou však vypsány po celý rok.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
9.1.2015

Nezaměstnanost - Smutné dědictví Namibie

Slunce už se ukázalo nad obzorem. Všude je jen písek, prach a horko. Kam oko dohlédne, chatrče stlučené ze všeho možného. Slum ještě spí, protože většina jeho obyvatel stejně nemá kam pospíchat.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.6.2018 00:01)
26.9.2014

Čeští dobrovolníci pomáhali dětem z Malého Tibetu

V průběhu druhé poloviny července pomáhala skupina 32 dobrovolníků organizace Brontosauři v Himálajích dětem z Malého Tibetu. Po čtrnáct dní vyučovali děti a opravovali halu ve škole Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh.

27.8.2014

Co víte o 14. dalajlámovi - hlavě tibetských buddhistů?

„To je moje! To je moje!“ a z hromádky neomylně vybírá věci, které používal 13. dalajlama. Tändzin Gjamccho je rozpoznán jako „tulku“, tj. člověk uznaný za reinkarnaci zemřelé osoby. Což v jeho případě znamená, že je duchovně svázán s třinácti minulými dalajlámy a se samotným Buddhou.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
18.8.2014

Slavnostní otevření nové školy s 14. Dalajlámou v Mulbekhu

Dnes 26. 6. navštíví 14. vesnici Mulbekh Jeho Svatost 14. dalajláma. K této příležitosti bude uspořádána oslava k otevření nových školních tříd a nového školního internátu, které budou uvedeny do provozu v průběhu roku 2014.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
26.6.2014

Komik a jeho svět aneb život v tibetském klášteře

Ocitnul jsem se na tomto klidném místě jako dobrovolník organizace MOST. Jezdíme do Indie pomáhat tibetským utečencům, ale také malým studujícím mnichům. Díky českým dárcům se může vzdělávat či důstojně v Indii žít více než 350 dětí a starých lidí. Program pomoci tzv. adopce na dálku jsme pojmenovali „Kmotrovství“.

19.6.2014

Člověk v tísni: Skutečný dárek

„Skutečný dárek“ je unikátní charitativní e-shop společnosti Člověk v tísni. Na první pohled funguje stejně jako jakýkoli jiný e-shop.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
18.12.2013

V Ladakhu se měří čas srdcem

„Vyslov přání, jdi na místo vysoko v horách, rozvěs modlitební praporky a vítr Tvé modlitby promění ve skutečnost.“ Slyšela jsem vyprávění jednoho nádherného muže z vesnice Mulbekh. Vyprávěl při světle svíčky ve svém malém obchůdku s obnošeným oblečením.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
28.11.2012

Hledáme dobrovolníky na léto do Himálají

Chcete jet v létě s Brontosaury do Himálají pomáhat jako dobrovolník? Tak je právě nejvhodnější čas k přihlášení!

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 3 (poslední 13.3.2012 13:17)
5.2.2012

Záplavy ve státě Tabasco v Mexiku

V posledních několika dnech se na televizních obrazovkách i ve zprávách zpravodajských serverů objevují dramatické záběry z jižního Mexika. Jedna věc jsou záběry v televizi a druhá věc je skutečnost. O střízlivé posouzení situace jsme požádali naší spolupracovnici, která v Mexiku trvale žije. Její zprávu s informacemi, které by se mohly hodit cestovatelům, kteří se buď v Mexiku nacházejí, nebo se tam chystají, přinášíme v našem mimořádném článku.

Článek budeme podle potřeby aktualizovat.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
4.11.2007

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist