nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Ohňostroje - Téma


Články k tématu Ohňostroje

Brno – město uprostřed Evropy 2012

Informace o blížícím se festivalu, který se odehrává v Moravské metropoli. Jeho největším lákadlem je opět mezinárodní přehlídka ohňostrojů STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS, která probíhá od 25.5. do 8.6.

Rubrika: Zprávy
13.5.2012

Nebe nad Brnem se opět rozzáří ohňostroji

Rok se s rokem sešel a na hladině Brněnské přehrady se znovu chystá mezinárodní přehlídka ohňostrojů Starobrno – Ignis Brunensis. Festival tradičně zahájí a ukončí dva ohňostroje odpálené v v centru Brna. Ohňostroje jsou ale jen částí jarního festivalového dění v jihomoravské metropoli.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
21.5.2011

Novoroční radovánky a ohňostroje

Máte rádi nejrůznější (nejen silvestrovské) akce, kde se pořádají ohňostroje a možná se je také s oblibou pokoušíte zvěčnit? Silvestrem to rozhodně nekončí, a jestli jste třeba v loňském roce tuhle akcičku propásli, letos si ji nenechte ujít. Na Nový rok kolem šesté hodiny večer se tradičně spouští velkolepý Novoroční ohňostroj v Praze na Letné a noční nebe nad hlavním městem se tak podruhé rozzáří tisíci barevných světel a ornamentů.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
28.12.2009

Brněnské ohňostroje se rozzáří nad polovypuštěnou přehradou

Maraton festivalů Brno, město uprostřed Evropy pokračuje již jedenáctým ročníkem přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis. Letošní ročník festivalu bude probíhat za ztížených podmínek. Brněnská přehrada se totiž čistí od sinic a její hladina je o několik metrů snížená.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
23.5.2009

Ohňostrojná přehlídka Vulkán Tábor 2008

Táborský festival Léto nad Jordánem letos doplnila začínající přehlídka ohňostrojů Vulkán 2008. Letos byly nad Jordánem odpáleny 2 komponované ohňostroje s hudebním doprovodem.

30.6.2008

Po brněnské přehlídce se připravují české ohňostroje v Táboře

Pátečním grandfinále nad Špilberkem skončila brněnská soutěžní přehlídka ohňostrojů. Protože festival Ignis Brunensis již dávno přerostl národní úroveň, proběhne letos nultý ročník národní přehlídky Vulkán 2008 společně s festivalem Léto nad Jordánem – Tábor 2008.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 4 (poslední 8.6.2008 22:52)
8.6.2008

Flash Barrandov v Brně soutěžil naposledy, belgický ohňostroj zahalil dým

Premiéra pyrotechnické show na motivy hudby z filmu Piráti z Karibiku byla posledním soutěžním vystoupením skupiny Flash Barrandov SFX na festivalu Ignis Brunensis. Belgická Fireworks Show skupiny Hendrickx Fireworks odpálená v sobotu večer měla smůlu. Ztratila se v dýmu, který se kvůli počasí nestačil rozptylovat.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
1.6.2008

Brněnské festivaly právě začínají

Soutěžní přehlídka ohňostrojů světové úrovně STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS je jen jedním z bodů nabitého kulturního, sportovního a zábavního programu festivalu BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY, který má podtitul „festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří“. Ulice Brna během příštích týdnů oživí kejklíří, historické šaliny, sochy a mnohé další atrakce. Nebe nad Brnem bude patřit balonům a ohňostrojům.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
22.5.2008

Brněnský festival zábavy je za námi

Ohňostroje, balóny, historické tramvaje, jarmark, muzejní noc, sportovní klání, přehlídky hasičské a policejní techniky a mnoho dalšího. To byl desátý ročník festivalu zábavy Brno – město uprostřed Evropy, který se v deštivém odpoledni, kdy vychází tento článek, nenávratně chýlí ke konci.

3.6.2007

Italský ohňostroj nad Brněnskou přehradou

V sobotu 26.5. spustila v rámci festivalu Ignis Brunensis ukázku svého pyrotechnického umění italská skupina Panzera. Program začal přesně, akorát panovala značná nervozita kvůli počasí.

31.5.2007

Jihoafričané předvedli jediný ohňostroj bez čínských efektů

Sami pořadatelé označili tuto show jako nejluxusnější jak z hlediska použitých materiálů, tak množstvím použitých výškových efektů. Jihoafričané totiž jako jediní použili prakticky výhradně pyrotechniku od španělských výrobců. Rovněž množstvím 46 velkokaliberních efektů (nad 200mm) předčili konkurenční skupiny. Ty použily obvykle 20–30 efektů velké ráže.

29.5.2007

Fotoreportáž: Ohňostroje a Dračí lodě na "Prýglu"

Akce festivalu IGNIS BRUNENSIS – Brno město uprostřed Evropy se převážně přesunuly na brněnskou přehradu, kde probíhá soutěžní přehlídka ohňostrojů a další sportovní a hromadně-kulturně-pouťové akce.

27.5.2007

Fotoreportáž: Noc kejklířů, ohňostroje a Muzejní noc v Brně

Páteční a sobotní noc bylo v Brně opravdu živo. Ulicemi procházeli davy lidí. V pátek lidé vyrazili na Ohňostrojné prelude festivalu Ignis Brunensis a první Noc kejklířů. V sobotu pak na Muzejní noc.

20.5.2007

VULCANALIA - ohňostroje v obrazech staletí na Špilberku v Brně

V pátek bude otevřena na hradě Špilberku stálá expozice o historii a současnosti ohňostrojného umění. V jednotlivých částech budou umístěny trojrozměrné předměty, fragmenty, obrazy a dokumenty přibližující oblast ohňostrojů…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
15.5.2007

Ohňostroje nad Brnem zazáří již podesáté

Festival Brno – město uprostřed Evropy, známý zejména mezinárodní přehlídkou ohňostrojů Ignis Brunensis slaví letos desáté narozeniny. Některé z doprovodných akcí budou probíhat nejen v historickém centru Brna a na brněnské přehradě, ale takřka v celém Jihomoravském kraji.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
11.5.2007

Brno žije nejen ohňostroji

Festival "Brno – město uprostřed Evropy ... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří 2006" je známý především díky atraktivní přehlídce ohňostrojů Ignis Brunensis. Ale v rámci tohoto festivalu se v Brně koná mnoho dalších neméně zajímavých akcí.

Průběžně aktualizováno (sobota 3.6.).

Rubriky: Tipy na cesty, Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 5 (poslední 30.5.2006 17:17)
3.6.2006

IGNIS BRUNENSIS 2006 - ohňostroje v Brně

Ohnivý živel lidstvo odedávna fascinoval a dobře mu sloužil. S vynálezem střelného prachu začali lidé využívat ohně nejen k zabíjení ale i k zábavě. Komponované ohňostroje předních světových ohňostrůjců si můžete během následujících dvo týdnů prohlédnout v Brně. A nejen to - kromě ohňostrojů Brno ožije dalšími akcemi v rámci festivalu "Brno – město uprostřed Evropy ... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří 2006".

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 8 (poslední 4.6.2008 12:34)
19.5.2006

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist