nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Muzeum - Téma


Články k tématu Muzeum

Stometrová plastická mapa a obří fotoaparát ve Velkých Opatovicích

Mapu někdy v životě použil snad každý z nás. Plastické mapy sem tam najdeme v nádražních halách, muzeích, informačních centrech nebo na vyhlídkových bodech. Plastická mapa o ploše sto deset metrů čtverečních je ale unikát. Můžete jej spatřit v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Plastická mapa Moravy a části Slezska v měřítku 1:25000 je sestavená ze 79 desek a zobrazuje reliéf území zhruba od Jeseníku po Břeclav ve směru severojižním a od Polné (u Jihlavy) až po Jablunkov ve směru východozápadním.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.5.2011

Venkovské muzeum má své kouzlo - Horní Smržov

I přes to, že zde nenajdete unikáty světového významu, stojí muzeum v Horním Smržově za návštěvu. Je názornou ukázkou toho, co lze vybudovat, když se nadšení podpoří financemi z rozvojových projektů. Uprostřed malebné krajiny najdete s láskou udržovanou expozici věnovanou životu na venkově na přelomu 19. a 20. století.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
28.4.2011

Holandsko a jeho okouzlující skanzeny

Nizozemí je proslulé výrobou skvělých tvrdých sýrů, robustních dřeváků, bohatou sítí vodních kanálů, všudypřítomnými stády ovcí a černobílých krav a samozřejmě nekonečnými rovinami. Kromě těchto fenoménů se v Holandsku, podobně jako v České republice, nachází několik zajímavých skanzenů.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 19.5.2015 17:34)
27.1.2010

Putování po Valašsku

Příjemně strávit dovolenou jde i v mnoha částech České republiky. I já jsem se letos přesvědčil, že jsou zde místa, o kterých jsem neměl tušení a dokážou mile překvapit. Nejen památkami, ale také krásnou přírodou. Dokonalou oblastí pro sportovní aktivity, odpočinek a poznávání památek jsou Beskydy a jejich okolí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.10.2009

Montana – zaniklý ráj posledních dinosaurů

Skláním se nad velkým pískovcovým blokem a po čele mi stékají kapky potu. Slunce intenzivně svítí a na obrovské obloze se jen občas zjeví drobný mráček, který nemůže poskytnout ani ten sebemenší stín. Je přes 100° Fahrenheita, tedy ke 40°Celsia a na rozpálené kapotě nedaleko zaparkovaného terénního Suburbanu by bylo možné smažit vajíčka. Stejně jako další členové našeho paleontologického výzkumného týmu se již několik hodin snažím odpreparovat další část kamene ze zkamenělé kostry obřího býložravého dinosaura, který zde žil před nějakými 66 miliony let.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 4.1.2010 20:53)
13.10.2009

Concordem na druhý konec světa!

První motocykly, veteráni v závodním provedení, kočáry, bicykly, dokonce i předchůdci dnešní Formule 1 a v neposlední řadě letadla, která ve své době ohromila svět a jsou součástí letecké historie. Tím vším nás ohromují muzea motorismu a letectví, jako například britské Brooklands muzeum. Právě tady je přechováván jeden z letounů, který neztratil nic ze své unikátnosti a šarmu – Concorde.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 5 (poslední 13.10.2009 22:03)
12.10.2009

Cesta života Rabiho Löwa

Letos 7. září uplyne 400 let od úmrtí věhlasného rabína Jehudy Levy (Löwa) ben Becalela, zvaného v židovském prostředí Maharal. Správa Pražského hradu a Židovské muzeum v Praze při této příležitosti připravily v Císařské konírně velkou reprezentativní výstavu Cesta života.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.8.2009

Muzejní týden - pojeďte do Londýna

Londýn je největší metropolí západní Evropy. Někdo ho zatracuje a pro jiného je to zase jedno z nejkrásnějších měst na světě. Snad nejzajímavější jsou muzea a galerie, kterými je Londýn proslulý. I vstupy zdarma do většiny z nich nejsou k zahození. Napadlo nás proto uspořádat v Londýně muzejní týden.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
21.1.2009

Turín – metropola čokolády a médií

Matka talianskych riek, rieka Pád, vydala v priebehu stáročí mnoho skvostov. Starobylých a jedinečných. K nim sa určite radí aj mesto Turín, metropola regiónu Piemont, prvé hlavné mesto zjednoteného Talianska.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 17.12.2010 23:40)
7.1.2009

RAF Hendon - Londýn

Ačkoliv se moje návštěva v Muzeu RAF (Royal Air Force – Britské královské letectvo) v Hendonu uskutečnila již před nějakou dobou, zážitky jsou stále natolik silné, že stojí za to je dát na papír, teda na stránky.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 26.7.2010 21:40)
23.12.2008

Krkonoše v zimě - lyžování i kultura

Krkonoše jsou naše nejznámější pohoří. Leží v severní části naší republiky a dělí se na Západní, Centrální a Východní Krkonoše. Nachází se zde nejvyšší hora naší republiky – Sněžka. Vysoká kvalita služeb a široká turistická nabídka láká tisíce návštěvníků každý rok. V zimě je to naše nejvyhledávanější destinace…

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.1.2009 16:10)
10.12.2008

Hornické muzeum OKD na Landeku

„Zdař Buh, pani haviři. Stě tu na odpoledni jaksi skoro, ni?“ vítá nás průvodce, když těsně po poledni vystupujeme z výtahové klece v prvním podzemním patře bývalého dolu Anselm. Skupina návštěvníků je v půlce prázdnin veliká a do stísněných prostor štoly sjíždí na třikrát. Vydáváme se na hodinovou prohlídku podzemní expozice Hornického muzea OKD v Ostravě – Petřkovicích.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.9.2007

Muzeum obětí genocidy ve Vilniusu

V loňském roce jsem strávil několik dní v hlavním městě Litvy – Vilniusu. I když jsem neměl mnoho času, byla mi doporučena návštěva „Muzea obětí genocidy“, které mapuje jednu tragickou kapitolu v historii tohoto malého pobaltského národa. Je v autentických prostorách, neboť na daném místě až do roku 1991 mělo sídlo velitelství KGB. Zakladatel a provozovatel muzea tvrdí, že je jediné tohoto druhu ve státech bývalého Sovětského svazu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 6.10.2012 09:12)
3.9.2007

Svět panenek v Plzni

Plechovou panenku Minerva z roku 1890 i zástupy různě vyšňořených moderních Barbie můžete o letošních prázdninách obdivovat v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Muzeum zde ve spolupráci s Klubem panenky ČR od 20. 6. do 5. 7. 2007 pořádá výstavu Svět panenek. Na výstavě bude možné nejen obdivovat množství panenek a jejich doplňků z různých období, ale proběhnou zde i výtvarné dílny a poslední červencový víkend zde bude fungovat i nemocnice pro panenky.

Rubriky: Zprávy , Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 9 (poslední 22.8.2007 20:21)
19.6.2007

Pražská muzejní noc

Již čtvrtá Pražská muzejní noc se ukuteční v sobotu 16. června 2007 od sedmé hodiny večerní do jedné hodiny po půlnoci. Letos se účastní rekordních 21 institucí, které otevřou téměř 50 objektů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
14.6.2007

Vilémovická Venuše v muzeu speleologie

Na expozici je vidět, že její tvůrci naplňují pravý smysl slova amatér, které má základ v latinském amare, milovat. Amatér je tedy ten, kdo to, co dělá (v tomto případě bádá v jeskyních), dělá z lásky.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
16.5.2007

133 tipů na výlet po zemích českých a moravských

Jedním z projektů agentury na podporu cestovního ruchu CzechTurism je katalog 133 premiér v České republice 2006, který se ke mě dostal na brněnském Regiontouru. Katalog nese loňské datum, ale mnoho tipů v něm je stále aktuálních.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.4.2007

Expedice Paprika

Za všechno může manželčina záliba ve vaření a moje touha zas někam vyjet. Jednoho krásného dne jsme nasedli do auta a vyrazili na okružní cestu Maďarskem, kterou jsme nazvali „Gastronomickou miniexpedicí Paprika“.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
25.9.2006

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist