nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Mapy - Téma

Mapy, turistické a jiné značené cesty


Články k tématu Mapy

Recenze: Noví turističtí průvodci od m-ARK

V těchto dnech vychází nová edice turistických průvodců „Look at it!“ Ty jsou zaměřeny na oblast Olomouce, Jeseníků a střední Moravy.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
11.6.2014

Stometrová plastická mapa a obří fotoaparát ve Velkých Opatovicích

Mapu někdy v životě použil snad každý z nás. Plastické mapy sem tam najdeme v nádražních halách, muzeích, informačních centrech nebo na vyhlídkových bodech. Plastická mapa o ploše sto deset metrů čtverečních je ale unikát. Můžete jej spatřit v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Plastická mapa Moravy a části Slezska v měřítku 1:25000 je sestavená ze 79 desek a zobrazuje reliéf území zhruba od Jeseníku po Břeclav ve směru severojižním a od Polné (u Jihlavy) až po Jablunkov ve směru východozápadním.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.5.2011

Turistické trasy – software pro vaše výlety

Pokud hledáte nástroj, s pomocí kterého naplánujete váš pěší výlet, zajímá vás výškový profil libovolné trasy, chcete evidovat vámi prošlé výlety, poslat kamarádovi e-mailem vlastní trasu, nebo ji vystavit na internetu, případně jste fanda geocachingu, mohl by Vás zajímat program Turistické trasy.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
16.12.2009

Argentina – plánování cesty

Po několika víkendech proležených v průvodcích z celého světa, internetu a Google Earth jsme se konečně s přítelkyní Markétou rozhodli – naším letošním cílem bude Argentina! Jak jsme brzy zjistili, tato jihoamerická země má tolik co nabídnout, že nám nezbude nic jiného než obětovat naší dovolenou na celý rok.

3.11.2009

Turistické mapy do Alp - Dolomit

Treking v Alpách a Dolomitech patří mezi nejoblíbenější aktivity mnoha Čechů. To je dáno zejména blízkostí těchto hor, ale také jejich krásou a velkým množstvím značených cest různé délky a obtížnosti. Každá alpská země má vlastní, velmi široký výběr turistických map a tak je občas těžké si vybrat toho pravého vydavatele. Zejména pokud nevíte jaký je mezi mapami rozdíl a které oblasti jednotlivá vydavatelství pokrývají.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.6.2009 10:56)
3.6.2009

Tipy na zajímavé mapy na internetu – 2. díl

V dnešním druhém a závěrečném díle bych se rád věnoval mapám historickým. Jejich praktické využití pro běžné cestování a výlety je sice prakticky nulové, ale jsou ukázkou nádherné a pečlivé práce našich předků.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 3 (poslední 2.4.2015 10:18)
24.5.2007

Tipy na zajímavé mapy na internetu – 1. díl

Mapy mám rád a rád je používám v praxi. Níže uvádím přehled mých oblíbených map, které využívám při svých výletech, výpravách a toulkách po vlastech českých.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
3.4.2007

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist