nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Lyžování a lyžařská střediska - Téma


Články k tématu Lyžování a lyžařská střediska

Tisíc a jedna sjezdovka v Zillertalu

Pro letošní skupinovou dovolenou jsme si vybrali střediska Zillertalského údolí, která jsou vzdálena přibližně sedm hodin jízdy autem z moravské metropole a nabízejí více než 400 km sjezdových tratí na jeden jediný skipass, včetně ledovce.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 1.5.2015 20:48)
25.1.2015

Alpy nejsou jenom na jihu! Aneb co nabízí lyžování v Německu

Rádi zkoušíte nové neokoukané lyžařské areály, přitom máte rádi jistotu perfektních služeb? Neriskujte a jděte na jistotu – tuhle zimu prozkoušejte bavorský sníh a vyhlášenou německou preciznost.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 26.3.2015 15:48)
20.2.2014

Už jste přemýšleli o lyžování ve Francii?

Risoul je jedním z nejčastěji navštěvovaných středisek ve Francii. Čeští milovníci hor jej mají v oblibě především díky kvalitním sněhovým podmínkám, ubytování na sjezdovkách a velmi příjemným cenám.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
30.1.2014

Lyžování u dobrého ducha Katschiho

Někteří o korutanském středisku Katschberg – Aineck, situovaném v jižní části Rakouskau, tvrdí, že je jen pro děti. Jiní na něj ale nedají dopustit. Já patřím k těm, kteří si ho oblíbili pro jeho perfektní sjezdovky a kvalitní doprovodnou infrastrukturu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 21.1.2014 18:21)
6.1.2014

Val di Fiemme - Lyžování prochází žaludkem

Val di Fiemme – lyžařská oblast táhnoucí se v délce desítek kilometrů patří mezi nejlépe dostupná italská střediska z naší republiky. Centrem celé oblasti je malebné městečko Cavalese, které obklopuje hned pět areálů. My se zaměříme na tři největší.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.6.2015 15:30)
5.12.2013

Živoucí legenda - ledovec Kitzsteinhorn

Jen málo míst v Alpách má tak zvučné jméno, jako ledovec Kitzsteinhorn, přilehlý Kaprun a měs-tečko Zell am See. Jde o jedno z nejatraktiv­nějších středisek nejen v Salcbursku, ale vlastně v celém Rakousku.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.11.2013

Val Gardena: Pohádka pro každého lyžaře

Zatímco v Ortisei mi přišly sjezdovky pomalé, nudné a nedynamické, v St. Christině jsme byli nadmíru spokojení. Upravené sjezdovky, méně lyžařů a větší nabídka Aprés-Ski na sjezdovkách.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.1.2015 15:03)
30.9.2013

Norské sněhové království Hardangervidda

Konečně hromada sněhu. Vypadá to tu jako v pohádce. Jen pár chalup a kolem rozsáhlá bílá masa zamrzlých jezer a zasněžených rovin. Půjčujeme si sněžnice a vydáváme se přes zamrzlá jezera. Večer zjišťujeme, že tu zítra startuje adrenalinový závod týmů na běžkách se sáněmi přes náhorní plošinu Hardangervidda. Je pojmenovaný na počest legendárního norského polárníka Amundsena.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
15.4.2013

3 nejlepší evropské destinace pro lyžování

Ať už jste zkušení kosmopolitní lyžaři, kteří se rádi prohánějí po zahraničních prvotřídních a hlavně mnohakilometrových sjezdovkách, nebo jste tzv. tuzemský lyžař, který chce konečně vyzkoušet mnohými opěvované velehory, přečtěte si následující tipy na lyžařské destinace se skvělým zázemím a přátelskými obyvateli.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 24.3.2013 18:09)
3.2.2013

Spanilá jízda okolo Obertaernu

Více než 190 km sjezdovek všech obtížností, zaručuje, že si v Obertauernu lyžování určitě užijete. Celou oblast ale netvoří pouze Obertauern. V součtu pak můžete na jeden skipas projet celých 300 km tratí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.1.2013

Val di Fassa, okouzlující údolí v srdci Dolomit

Mezi městečky Moena a Canazei, nedaleko Sciliarského národního parku, leží oblast Val di Fassa – Sella Ronda, která má v srdcích lyžařů své neopominutelné místo.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
10.12.2012

Trentino - na lyže do Itálie

Zaklaply dveře auta, čeká nás přibližně osm hodin klidné jízdy do Italského města Tesero, na severu Itálie, v srdci Dolomit. Dá se to stihnout i rychleji, ale my nezávodíme, že? Hory neutečou a sníh snad do zítra neroztaje.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
3.12.2012

Na ledovec Hintertux za celoročním lyžováním

O Hintertuxu se říká, že je rakouským pokladem. Tento 3 250 m vysoký ledovec v Zillertalských Alpách je známý vynikajícími sněhovými podmínkami a 86 km sjezdových tratí všech obtížností.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Lyžování v Rakousku
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.3.2015 13:50)
15.10.2012

Křížem krážem, údolím říčky Saalbach

Zvoní budík. Je jedna hodina ráno. Být to normální den, ani mě nenapadne na jeho žalostné pípání reagovat. Dnes ale ladně a pln energie skáču z postele. Není se čemu divit, dnes vyrážíme na hory.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Lyžování v Rakousku
Názory k článku: zatím žádné
12.12.2011

Schladming, aneb živoucí legenda

Ve výšce 745 m, na úpatí horského masivu Dachstein, který sahá až do výšky 2995 m. n. m., leží nejdůležitější správní středisko na jihu celého masivu, Schladming. Kromě toho se jedná o jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek Rakouska a v současné době i světa. Bude se zde totiž konat MS světa v alpském lyžování 2013.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Lyžování v Rakousku
Názory k článku: zatím žádné
30.11.2011

Mölltal začíná zbrojit

Na první pohled se může zdát, že Mölltalský ledovec stojí ve stínu svých velkých kolegů. Asi se shodneme, že takový Kaprun, Stubaital či Hintertux jsou určitě známější. Avšak na jak dlouho?

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
23.11.2011

Nassfeld - korunovaný král z Korutan

Středisko, vzdálené 623 km od Prahy a 544 km od Brna, ležící v srdci Gailtálských Alp. To je Nassfeld. Právem ho Rakušané považují za jedno z nejlepších středisek v Rakousku. Vždyť během posledních let prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která jej oblékla do nového hávu.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Lyžování v Rakousku
Názory k článku: celkem 1 (poslední 19.11.2011 16:54)
16.11.2011

Kaprun, to není jen ledovec

Mnoho lidí má zafixováno, že Zell am See/Kaprun je pouze ledovec. Chyba lávky! Za jeden skipas máte možnost vyrazit hned do tří míst!

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
9.11.2011

Na běžky do Jizerských hor

Volné dny mezi Vánocemi a oslavami konce roku starého a počátku nového se dají prožít různě. Někdo odpočívá, jiný navštěvuje příbuzné, další sleduje oblíbené pohádky a někteří se rádi zaboří do bílé stopy a vychutnávají kilometry běžeckých tratí. Já patřím mezi ty, kteří rádi kombinují odpočinek, pohádky, ale když je sníh, tak nezaváhám a musím alespoň pár desítek kilometrů za sezónu ujet.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.1.2010

Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009

Největší sportovní podnik roku 2009 v České republice – to je FIS mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Od 18. 2. do 1. 3. 2009 se tu na běžeckých tratích a skokanských můstcích střetne světová lyžařská špička.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.1.2009 18:06)
8.1.2009

Krkonoše v zimě - lyžování i kultura

Krkonoše jsou naše nejznámější pohoří. Leží v severní části naší republiky a dělí se na Západní, Centrální a Východní Krkonoše. Nachází se zde nejvyšší hora naší republiky – Sněžka. Vysoká kvalita služeb a široká turistická nabídka láká tisíce návštěvníků každý rok. V zimě je to naše nejvyhledávanější destinace…

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.1.2009 16:10)
10.12.2008

Počítačový program pro běžkaře

Volně šiřitelný počítačový program Běžecké tratě českého výrobce EAGLE Software je užitečnou pomůckou pro vyznavače běhu na lyžích v českých horách. Umožňuje plánovat libovolné trasy a archivovat již projeté výlety na běžkách. Dne 13. listopadu 2008 vyšla nová verze tohoto software.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
9.12.2008

Zimní české hory 8x jinak

Zimní dovolená nemusí nutně znamenat jen Alpy nebo Pyreneje. Přesvědčte se, že si skvělou zábavu na sněhu můžete užít i v Česku. Nečekejte superdlouhé sjezdovky, ale zato svahy různé náročnosti, snowparky, bobové nebo sáňkařské dráhy. Výborné podmínky tu mají běžkaři, pro které jsou pravidelně udržovány stovky kilometrů běžeckých tratí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.11.2008

Berberská whisky

První doušek Vám málem utrhne pusu. V létě osvěží, v zimně zahřeje. Sdružuje lidi. Příjemně naladí. Krásná zlatá barva dozdobená čerstvou bylinnou snítkou. Podává se nejlépe v ulepené skleničce, pokud možno ještě zabalené v papíře, abyste se nespálili.

25.3.2008

Lyžování v Andách

Můj chilský kamarád, když jsem mu o nápadu řekl, se na mne podíval s podivným výrazem na tváři a řekl: "lyžování je zábava chilských pracháčů, pro normálního chilského právníka, který bydlí v centru Santiaga, je to sport naprosto nedosažitelný.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.1.2008 15:59)
22.1.2008

Kam o zimní dovolené? Přece na hory!

Loňská zima sněhem šetřila, a tak lyžaři doufají, že si letos vše vynahradí. Při dobrých sněhových podmínkách totiž mohou v České republice využít stovky kilometrů udržovaných běžeckých tratí, sjezdové svahy různé náročnosti, snowparky či sáňkařské a bobové dráhy. Na českých a moravských horách se navíc v posledních letech hodně investuje: zlepšuje se kvalita sjezdovek, v provozu jsou nové lanovky a rozšiřuje se také nabídka volnočasových aktivit v zimních střediscích (aprés-ski).

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
13.11.2007

Soutěž Endurance: Sedmdesátidevítistupňové kafe

Poslední článek ze soutěže s nakladatelstvím DharmaGaia o knihu Alfred Lansing: Endurance – neuvěřitelné putování Shackletonovy Královské transantarktické expedice
„Víte, my tady vlastně turisty nemáme moc rádi,“ vysvětluje dohněda opálená černovlasá paní (nebo slečna, tady se to těžko poznává) a my stydlivě klopíme pohledy ke svým smradlavým ponožkám.

20.8.2007

Soutěž Endurance: Audience u krále Arktidy

Další článek ze soutěže s nakladatelstvím DharmaGaia o knihu Alfred Lansing: Endurance – neuvěřitelné putování Shackletonovy Královské transantarktické expedice
Ledního medvěda můžete na Špicberkách potkat na každém kroku. Obvykle na něho narazíte hned po příjezdu. Vystoupíte z letadla, do tváře vás udeří pravá arktická zima, suchá a větrná, takže je mnohem studenější, než ve skutečnosti je.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Soutěž s nakladatelstvím DharmaGaia
Názory k článku: celkem 2 (poslední 17.9.2007 09:49)
13.8.2007

Krásnou zimní krajinou Podkrkonoší

běžkař

Pokud máte rádi běžky, stejně jako já, a rádi vyrazíte na zimní pláně, možná ani nevíte, že krásné terény se člověku občas naskytnou doslova za humny. A že někdy i za těmi humny mohou být běžecké tratě upraveny lépe než kdejaké lyžařské stopy ve vyhlášených horských střediscích. A pokud jste z Východních Čech, pak neváhejte a přijeďte se podívat na běžky do okolí Hostinného...

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
20.2.2006

Do Krkonoš na lyže

Okruh začíná u zdejšího bufetu, který je východiskem mnoha lyžařských okruhů. Naproti bufetu je umístěna přehledná mapka všech tras s podrobným rozpisem kilometráže. K dispozici je zde několik závodních tratí o různé délce, ale také několik delších turistických tras.
Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
29.12.2000

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist