nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Fotografie - Téma


Články k tématu Fotografie

Fotofata 2012 - za kytkami do Troji

Za nádhernými fotografiemi kytek není nutné letět přes půl zeměkoule ani mít drahé vybavení. Snímek převzácné wolemie nebo thajské orchideje vyfotíte i v rámci projektu Fotofata 2012 aniž vytáhnete paty z ČR.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
16.12.2011

Diashow turné Patagonie

Cestovatel a fotograf Martin Loew v listopadu otevírá své další diashow turné po mnoha českých městech. Tentokrát se bude věnovat Patagonii – nejjižnějšímu cípu jihoamerického kontinentu. Během večera plného barevných diapozitivů i autentické patagonské hudby nabízí Loew více než 2.000 km putování, jež diváky zavede až do Ohňové země.

Jde o vůbec nejjižnější oblast, kam se lze na celé zeměkouli mimo Antarktidu vypravit.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
11.11.2011

Rozjíždíme fotokurzy

Již v minulosti jsme pod hlavičkou Cestovatele pořádali ve spolupráci s dalšími organizacemi několik vzdělávacích fotografických akcí. Protože se setkaly s pozitivním ohlasem, rozhodli jsme se na ně navázat projektem Fotokurz.cz.
V rámci projektu připravujeme, fotoworkshopy, fotovycházky i větší víkendové fotokurzy spojené s výukou úpravy fotografií na PC učebně.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
1.4.2011

FotoLéto - fotosoutěž o zajímavé ceny

Letos vlastní fotosoutěž nepořádáme, ale stali jsme se partnery soutěže FotoLéto . V této letní fotosoutěži můžete vyhrát i fotoaparát, tiskárnu, poukázky na věci do přírody, knihy a průvodce…

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
3.8.2009

Jak fotit makro

Před mnoha a mnoha lety jsem se snažil, tenkrát ještě s filmovou zrcadlovkou, udělat dobrou fotografii hmyzu. Dnes se říká slušný makro. Možná vám přijde k duhu pár drobných rad, které jsem za svojí honbou posbíral (ne vymyslel).

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 28.8.2012 02:35)
6.2.2009

Fotosoutěž a výstava Domov objektivem cestovatelů

V prvním kole 2. ročníku fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů se právě hlasuje. Na váš hlas čeká celkem 77 fotografií. Do druhého kola můžete stále zasílat své snímky doplněné popisy a GPS souřadnicemi.
Od soboty 19. 7. vystavíme fotografie z loňského finále v Rudici u Blanska.

15.7.2008

První kolo fotosoutěže startuje

Tak a je to tady. Od 1. června 2008 můžete posílat fotografie do prvního kola fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů 2008
Názory k článku: celkem 1 (poslední 2.6.2008 17:18)
1.6.2008

Cestovatel pomáhá organizovat kurzy fotografování

Protože obrázky tvoří podstatnou část obsahu našeho serveru, rozhodli jsme se podpořit snahu o zvýšení úrovně pořizovaných fotografií v naději, že se pak dostane více těch dobrých i na Cestovatel.

Pro začátečníky je určen fotokurz zaměřený na základy fotografování. Pro pokročilejší fotografy opakujeme úspěšný kurz věnovaný fotografování v podzemí.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 1.4.2015 15:14)
1.3.2008

Magická země na dosah

Sedněte si, zklidněte svůj činností vydrážděný tep, zavřete oči a představte si… Jiskřivě čistý a osvěžující vzduch objímající špičaté horské velikány, jejichž vrcholy se celý rok choulí v bílém kabátci sněhu. Zelené louky hýřící pestrobarevným kvítím, na nichž se s důstojností odpovídající hospodářskému významu popásají stáda krav, dávající svým majitelům výtečné mléko a lahodné maso. Roztomilé červené vláčky šinoucí si to pohádkově dokonalou horskou krajinou…

28.1.2008

Domov objektivem cestovatelů na festivalech a veletrzích

Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů skončila loni v říjnu na veletrhu Invex, kde byli vyhlášení vítězové. Snímky z finálového kola jsme vytiskli na formát A3+ a vystavili na několika cestovatelských akcích. Z prostorových důvodů ale nebylo vždy možné vystavit všechny fotografie. Připravili jsme proto i menší prezentační variantu výstavy.

23.1.2008

Poezie domácích mikrosvětů - rozhovor s fotografem Alešem Ostrýtem

Aleš Ostrýt se fotografování plně věnuje teprve necelých pět let, je samouk, učil se z odborných fotočasopisů, knih a od jiných fotografů. Nemalou roli sehrála metoda pokusu a omylu. Fotografuje různé žánry, není námětově vyhraněn, rád experimentuje. Nejčastěji však fotí krajinu, jak přírodní, tak městskou. Díky své profesi poznal atmosféru starého Žižkova, kterou rád zachycuje ve svých fotografiích. Od prvopočátku pracuje s digitální technikou. Neopovrhuje ani případným postprocesem. Do svých fotografií se snaží vložit osobitost a pocity.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 6 (poslední 24.1.2008 20:52)
21.1.2008

Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů na Camera Slovakia

Po prezentaci Cestovatel.cz na veletrhu RegionTour v Brně budeme prezentovat snímky z naší fotosoutěže na Camera Slovakia v Bratislavě. Tento cestovatelský festival je doprovodnou akcí slovenských veletrhů cestovního ruchu. Budeme zde mít společný stánek s firmou ZONER.

16.1.2008

Soutěž na víkend: Panorama

Pokud Vám fotografie z předchozích kol připadaly malé, zkuste štěstí dnes. Fotografie z dnešního kola zabírá úhel téměř 120 stupňů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
21.12.2007

Domov objektivem cestovatelů na Rajbasu

Fotografie z finálového kola naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů zdobí cestovatelský festival Rajbas * OUTDOOR * Kotlík který právě probíhá v Blansku. Snímky můžete vidět v předsálí Velkého sálu Kulturního domu v Blansku. Na festivalu je možné shlédnout i další fotografické výstavy, promítání fotografií a také filmový festival Okem dobrodruha.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
24.11.2007

Vydařený kurz fotografování v podzemí

Cestovatel byl jedním z partnerů víkendového fotokurzu Fotografování v jeskyních, který se uskutečnil tento víkend v Moravském Krasu. Kurzu se zúčastnilo 33 fotografů, kteří odjížděli s novými teoretickými a praktickými poznatky o fotografování v podmínkách přirozeného i umělého podzemí.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.3.2009 19:36)
12.11.2007

Vítězové fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů

Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů skončila v sobotu na výstavě Invex, kde bylo divákům představeno 30 finálových snímků. Z těchto snímků redakční porota vybrala 3 vítěze. Dalšího vítěze jste zvolili zvyšováním karmy vy – návštěvníci Cestovatele. Vytištěné finálové snímky zdobily stánek Zoneru a mezi návštěvníky stánku o ně byl velký zájem.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů 2007
Názory k článku: celkem 9 (poslední 21.11.2007 13:21)
30.10.2007

Páté kolo fotosoutěže má již své vítěze

V prozatím posledním kole naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů se sešlo 108 opravdu dobrých snímků, takže hlasování nebylo vůbec lehké. Nakonec jste zvyšováním karmy vybrali tyto vítěze. Redakce opět doplnila jednoho postupujícího do finále. Nyní se karta otáčí a ve finálovém kole hlasujete o vítězi divácké ceny, medailová místa vybere redakce.

23.10.2007

Fotosoutěž objektivem cestovatelů se blíží do finále

V naší fotosoutěži nyní můžete hlasovat o vítězech 5. kola, do kterého cestovatelé fotografové zaslali přes 100 snímků s popisem a GPS souřadnicemi. Hlasování bude ukončeno v pondělí

20.10.2007

Ve 4.kole naší fotosoutěže opět obhájeno vítězství

Ve čtvrtém kole fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů obhájila Petra Slámová první místo z minulého kola. Nejen oceněné fotografie jsou hodně dobré a v jejich popisech naleznete mnoho tipů na výlety.


Seriál: Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů 2007
Názory k článku: celkem 1 (poslední 8.10.2007 22:01)
7.10.2007

Jak dopadlo 3. kolo fotosoutěže?

Ve třetím kole naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů nebylo vůbec snadné vybrat vítěze. V tomto kole o vaši přízeň soutěžilo 133 snímků. Velmi dobrých snímků bylo opravdu hodně a tak jsme se rozhodli, že za redakci do finálového kola pošleme místo jednoho tři snímky.

3.9.2007

Kniha pro inspiraci: SCULPTURAE NATURAE - Sochy přírody

Vydavatelství ZonerPress přineslo unikátní fotografickou publikaci Jiřího Tillera, zachycující přírodní kamenné sochy šumavského příhraničí od Slavonic/Fratres až po řeku Vydru a Bayerischer Wald. Kniha obsahuje 123 tajuplných fotografií, které textem doprovází PhDr. Luděk Jirásko, CSc. Na přiloženém mapovém CD je ukázáno přesné umístění těchto "soch přírody", cyklotrasy a turistické stezky česko-rakousko-německého příhraničí.

Rubriky: Zprávy , Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
13.2.2007

Tváře Asie

Film Tváře Asie kombinuje portréty nejrůznejších lidí z Asie s občasnými oddechovými krajinami. Původně byl vytvořen pro soutež Slideshow awards, která proběhne 11. listopadu v Praze v rámci cestovatelského festivalu www.setkanicestovatelu.cz. Film je dlouhý 5 minut a obsahuje 41 fotografií se speciálními prolínacími efekty. Krome přibližovacích záběrů na lidi uvidíte například průlet mlžným pralesem. Záběry z filmu je možné stáhnout třeba i jako šetřič obrazovky pro Windows.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 4 (poslední 13.11.2006 15:33)
7.11.2006

Mongolsko pohledem skrz hledáček

Na přelomu srpna a září 2006 jsme měli během dvou týdnů, po které trvala expedice uskutečněná v rámci programu Edie, příležitost maličko nakouknout do centrální části Mongolska. Kromě mnoha zážitků jsme si z této krásné země odváželi také plné karty fotografií. Jak už to tak bývá, některé se povedly, jiné ne. Práce na úpravě vlastních fotek a prohlížení úlovků dalších účastníků naší expedice mě přiměly k zamyšlení nad tím, co a jak se dá fotit v nejvnitrozemštější zemi světa.

Rubriky: Rady a zkušenosti, Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.6.2007 22:05)
27.9.2006

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist