nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Zajištěné cesty - Téma

Zajištěné cesty, feráty, klettersteigy - tři různé názvy pro úžasný způsob trávení času


Články k tématu Zajištěné cesty

Co je to Canyoning?

Canyoning se u nás dostal do povědomí veřejnosti až v polovině devadesátých let kvůli smutné události v Bernských Alpách (Švýcarsko). Zde byla totiž při provozování canyoningu smetena přívalovou vlnou skupina klientů vedená profesionálním průvodcem, který podcenil předpověď počasí. Přívalová vlna, která se po letní bouřce prohnala kaňonem, si vyžádala život hned několika lidí. Od té doby má řada lidí dojem, že tento sport je nebezpečný a lidé, kteří ho provozují, si neváží svého života. Pravda je však jiná…

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
8.4.2009

Italská trojka: Dolomity

Rozhodli jsme se, že si cestu vychutnáme hned od začátku, a šli jsme lesem vedle silničky. Poté, co jsem udělala i s batohem několik kotrmelců v drnech, jsme se vrátili na cestu.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Italská trojka
Názory k článku: zatím žádné
2.3.2007

První světová válka v Dolomitech

Vstup Itálie do války v roce 1915 byl příslibem brzkého ukončení války, ale změnil se v dlouhou a vyčerpávající zákopovou válku, která na rozdíl od západní fronty procházela po Alpských hřebenech mnohdy vyšších než 3000 m.

V současné době je velké množství původních vojenských postavení zpřístupněno pomocí zajištěných cest (něm. Klettersteig) a mnoho z nich je přeměněno ve volně přístupná muzea. Cesty jsou různé délky a obtížnosti, proto si zde každý může přijít na své.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 4 (poslední 11.5.2010 14:56)
9.10.2006

Dolomity 1999

Celá výprava do italských Dolomitů, které jsem se zúčastnila, trvala 4 dny. Týkala se oblasti okolo Cortiny D' Ampezzo...

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 3.4.2015 12:16)
18.11.1999

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist