nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Bezpečnost na cestách - Téma


Články k tématu Bezpečnost na cestách

5 důvodů, proč se cestovní pojištění vyplatí

Vyrážíte do zahraničí a uvažujete nad cestovním pojištěním? Tady je příklad 5 důvodů, proč se vyplatí.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 4 (poslední 12.8.2019 23:49)
5.2.2016

Může vás lyžování v zahraničí přijít draho? Ano, dokonce hodně!

Blíží se nám konec roku a s tím jsou spojeny výlety do zahraničí za lyžováním nebo snowboardingem. Pozor ale na to, aby se zimní radovánky nezměnily v drahou noční můru…

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
26.12.2015

Autem do ciziny? Nepodceňte přípravu!

Cestujete do zahraničí nejraději na vlastní pěst? Stačí zabalit věci do auta a můžete vyrazit. Ale co když vás váš čtyřkolový miláček někde nechá stát?

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 1.12.2017 21:11)
6.11.2015

Jak postupovat, když se v zahraničí něco stane?

Bezpochyby každý si chce svou cestu do ciziny užít v klidu a bez starostí. A když se něco stane, spoléhá na své cestovní pojištění. Abyste od řady pojišťoven ale dostali pojistné plnění, je důležité zachovat i správný postup.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
5.10.2015

Pojištění do zahraničí: jaké zvolit a proč?

Vyrazit do zahraničí bez cestovního pojištění znamená riskovat i třeba obrovskou finanční propast. Říkáte si, že je to hloupost? Právě naopak.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 10.7.2018 14:01)
25.9.2015

Tel Aviv pod palbou raket

Cestu do této země Blízkého východu jsme si naplánovaly na začátek července 2014, dávno před vypuknutím palestinsko-izraelského konfliktu. Ještě do letadla v Praze jsme usedaly nic netušíc, jaké zážitky si z výletu dovezeme.

6.11.2014

Výstup na Cotopaxi a bezpečí na cestách

Vystupuji z terénního auta, které nás po klikaté cestě dovezlo nejvýše pod horu Cotopaxi, co to šlo. Zítra, brzo ráno, máme naplánovaný výstup na vrchol. Dnes nás čeká cesta na chatu, kde strávíme zbytek dne.

25.3.2014

Vysvobození z kolumbijské vysokohorské džungle

Měl to být čtyřdenní celkem pohodový výlet do kolumbijského národního parku zakončený pohledem na zasněžené velikány místních sopek. Realita ale byla jiná! Ještě nikdy jindy v životě jsem nebyl tak rád, že jsem v pořádku zpátky.

20.7.2012

Přednáška: Léčíme se na cestách

Jak známo, nemoci nechodí po horách, ale po lidech, kteří na hory a do exotických končin cestují. Odborná zdravotnická pomoc obvykle není dostupná, navíc si často můžeme nechat jen zdát o standardech obvyklých v Evropě.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 28.3.2012 09:51)
19.3.2012

Členství v Alpenverein se vyplatí

V Čechách se vžil pojem Alpenverein jako synonymum pro výhodné celoroční pojištění všech outdoorových aktivit. Členství v Alpenverein přináší kromě pojištění i další výhody: až 50% slevy na ubytování na horských chatách v celém alpském sektoru, možnost účastnit kurzů se zaměřením na výuku horských sportů.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
17.6.2011

Pojistka – nedílná součást vašich cest

Nezávislé cestování s sebou nese různá úskalí. Jedním z nich jsou rozhodně úrazy a nenadálé události. Proto se i nezávislý cestovatel musí na cestu dobře připravit. Naštěstí v dnešní době je to jednodušší než dřív. Základem je sjednat si dobré cestovní pojištění. Znám mnoho lidí, kteří pojistkám nevěří a myslí si, že jen zbytečně vyhazují peníze, ale nespočítám situace, kdy se mi to opravdu vyplatilo.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 5 (poslední 23.4.2011 18:27)
2.3.2011

Doklady a peníze na cestách

Doklady, to je asi to nejdůležitější, co byste měli na každé cestě mít. Co si vzít sebou? Co radši nechat doma? Co dělat, když se ocitnu bez peněz, bez dokladů?
Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 7 (poslední 29.8.2011 10:04)
28.5.2010

Expedice Ledoborec

Začínám se bát, že se něco pokazilo. Náš šestičlenný tým se roztrhal po celé délce i šířce ledovce, výstup všem dává zabrat víc a víc a lano si leží spokojeně na dně Honzova batohu. Šťastni jsou ti, kteří mají alespoň teleskopické hůlky. Nešťastni zas ti, co se dostanou do místa, odkud není možné jít dál. Tam ani zpátky.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 4 (poslední 8.6.2015 15:32)
19.1.2010

Zděs nádo poženitsja

Hluboko v noci pod sebou vidím tisíce světélek, vycházející z arménské metropole Jerevan. Maršrútka zastavuje v centru města a Sargis hned mává na taxík, který mám ke své nelibosti zaplatit. Cestou kamsi do neznáma se stavíme nakoupit řadu potravin – opět platím já. Když jsem měl pak vyklopit i za gostinicu – 25 dolarů na jednoho, vzbouřil jsem se.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 6 (poslední 6.11.2011 21:46)
21.12.2009

V temných uličkách Marakéše

Po zralé úvaze jsme se vydali na široký bulvár, kde jsme spočinuli na lavičce umístěné na rozhraní parčíku a hlavní třídy. Teplota byla na pováženou, a tak jsem klobouk narazil hluboko do očí a šálu omotal přes ústa tak, aby vydechovaný vzduch naveden správnými směry ohříval ušní boltce. Pátá hodina. Tma se stále nehodlala poddat, ale na ulici se již začaly vynořovat roztodivné kriplkáry i osamocení chodci.

19.10.2009

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist