nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Valovi píší o Španělsku

Španělsko VI

Západ slunce obdivujeme u řeky Ebro a potom už pro dnešek: "Dobrou noc". Další den začínáme brzy po ránu v hlavním městě provincie Aragonie, ve více než půlmilionové Zaragoze. Původ města sahá až k Iberům, tehdy se město jmenovalo Salduba. Jeho existence pokračovala i v pozdějších dobách, jen název se měnil. Za Římanů to byla Caesaraugusta, za Arabů Sarakusta.

7.8.2006

Španělsko V

Další den až do města Noia ještě sledujeme pobřeží. Noia byla přístavem města Santiago de Compostela, dnes je však přístav zanesený pískem. I přesto jsou zde přece jen patrné stopy z dob, kdy sem na lodích připlouvali mořeplavci ze severních zemí. Nedělní ráno ale věnujeme přímo symbolicky návštěvě nejznámějšího poutního místa ve Španělsku, městu Santiago de Compostela.

31.7.2006

Španělsko IV

Čtvrteční ráno je opět přímo ukázkově nádherné. Netopýři, kteří nás v noci obletovali, se už uložili ke spánku, my se naopak pomalu probouzíme. Po nezbytné ranní hygieně a snídani sjíždíme opět na pobřeží. Ale jen na chvíli, protože vzápětí odbočujeme na Guernicu. Kdo by toto jméno neznal! Nejprve tragédie - za občanské války r. 1937 ji německá legie Condor proměnila v hromadu sutin - potom světoznámý stejnojmenný Picassův obraz.

24.7.2006

Španělsko III

Po snídani si sedneme nad mapu a prstem po ní "projedeme" naši cestu, která by měla vést severními oblastmi Španělska až na jeho úplný západ a zpět. Začínáme ji v kraji Katalánsko, pak přejedeme do Aragonie, budeme pokračovat přes Navarru, projedeme problematickým Baskickem, poznáme pobřeží Atlantiku v krajích Stará Kastilie a Asturie, na samém západě se podíváme do Galicie. Vracet se budeme vnitrozemím přes kraje León, Stará Kastilie, Aragonie a Španělsko opustíme opět v Katalánsku.Protože počasí se na nás dnes od rána doslova směje, spěcháme vstříc novým zážitkům. Dnešní den by měl být plně věnován krásám Pyrenejí, přesněji řečeno tzv. centrálním Pyrenejím.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Valovi píší o Španělsku
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.10.2009 18:55)
17.7.2006

Španělsko II

Příjemně naladěni se probouzíme do nedělního rána. Samo ráno však asi příjemně naladěno není. Obloha je zatažena poměrně souvislou oblačností. Pod vlivem této skutečnosti se i naše nálada stává brzy podmračenou. Navíc jsme na cestě už pátý den a to se mezi příslušníky naší rodiny začíná vkrádat "ponorková nemoc". V naprostém mlčení ujíždíme dále silnicí směr Séte.

10.7.2006

Španělsko I

"Tak kam letos?"
"No, snad na sever, když na něj stále vzpomínáme."
"Neblbněte. Řekli jsme, že se nebudeme dvakrát vracet do stejných míst, a tam jsme už byli dokonce dvakrát. To už snad stačilo."
"Tak něco navrhni ty, když nesouhlasíš."
"Já bych si dala říct třeba na Španělsko. Tam se mi líbilo a určitě si tam ohřeju své zimomřivé kosti."

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Valovi píší o Španělsku
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.4.2008 23:40)
3.7.2006

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist