nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Teotihuacán, město bohů

Teotihuacán, místo, kde se zrodilo Páté Slunce - kapitola 3. - praktické informace

Teotihuacán je zřejmě nejznámější archeologické naleziště, když ne v celé Americe, tak v celém Mexiku určitě. Nachází se přibližně 50 km severo-východně po dálnici od hlavního města (Ciudad de México) ve státě Estado de México. Zmíněná dálnice vede sice mezi kopci obsypanými jedněmi z těch nejchudších a nejubožejších obydlí hlavního města, ale je poměrně velmi dobře značená a celkem bezpečná. Bohužel se jedná o placenou dálnici.

19.2.2008

Teotihuacán, místo, kde se zrodilo Páté Slunce - kapitola 2. – Procházka po areálu

Teotihuacán je opravdu úctyhodně veliký a tak má hned několik hlavních vchodů. Řekla bych, že většina turistů vstupuje tím, jenž je označen jako číslo 5, ale nejsem si jistá, zda-li vás autobusové společnosti zajištující dopravu na Teotihuacán nevyloží spíše u brány číslo 1. V podstatě v tom, ale není moc velký rozdíl. V každém případě doporučuji pro lepší orientaci zakoupit si, nebo si předem stáhnout z Internetu malou mapku.

12.2.2008

Teotihuacán, místo, kde se zrodilo Páté Slunce - kapitola 1. - historie

Člověka z toho mrazí, když si představí jak úžasné příběhy se psaly na těchto místech. A to mluvíme o těch, které máme aspoň nějak potvrzené. Ale Teotihuacán je město bohů, magické místo, kde se zrodilo Páté Slunce…

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Teotihuacán, město bohů
Názory k článku: celkem 2 (poslední 5.2.2015 13:48)
5.2.2008

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist