nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Rakousko v roce 1999 tři a půlkrát jinak

Za hranice všedních dnů i republiky aneb Rakousko v roce 1999 tři a půlkrát jinak

Rakousko po třetí bylo pouze jednodenním výletem v jednu krásnou říjnovou sobotu. Odjížděli jsme v 5 hodin ráno a až do osmi hodin jsme nevěděli, kam přesně v Rakousku zamíříme. Stále jsme si nebyli jisti, že nám v tuto roční dobu bude přát počasí a že se budeme moci vydat třeba někam do podhůří Alp. Proto jsme spíše počítali s tím, že budeme věnovat více času hlavnímu městu. Je pravda, že jsme tajně doufali, že se nám počasí vydaří a že se vydáme dále než jen do Vídně.

26.6.2006

Za hranice všedních dnů i republiky aneb Rakousko v roce 1999 tři a půlkrát jinak

Rakousko po druhé se uskutečnilo pro nás v nezvyklém čase, v nadcházejícím podzimu. Po 20. září to vypadá, že vládu převzalo "svatováclavské" neboli "babí" léto, a tak neváháme a vydáváme se na další cestu do Rakouska. V 5 hodin ráno 23. září odjíždíme a do druhé hodiny odpolední absolvujeme kolem pěti set kilometrů po českých i rakouských silnicích na trase Česká Třebová - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Wolfsberg. Počasí nám přeje a tak i když máme namířeno až do oblasti Villachu, rychle hledáme možnost alespoň krátké procházky ve zdejší oblasti.

19.6.2006

Za hranice všedních dnů i republiky aneb Rakousko v roce 1999 tři a půlkrát jinak

Rakousko po prvé se uskutečnilo také v srpnu, tentokrát jsme si jeho krás užívali tři dny, 18. - 20. srpna. Na cestu jsme se vydali už 17. srpna večer. Již jednou jsme tuto možnost odjezdu v pozdním podvečeru zkusili a docela se nám osvědčila. Večer není tak silný provoz, je přece jen chladněji. Proto i zdolání větších vzdáleností v autě je příjemnější.

12.6.2006

Za hranice všedních dnů i republiky aneb Rakousko v roce 1999 tři a půlkrát jinak

Rakousko po půlté se odehrálo ve dnech 10. - 12. srpna. A o co šlo, na co se soustředíl náš cestovatelský zájem tentokrát? No přece na co jiného než na nejneobvyklejší přírodní úkaz nejen tohoto roku, ale v našich zeměpisných šířkách i mnoha let dalších, na zatmění Slunce. Pruh tzv. pásu totality, tzn. úplného zatmění, se má 11. srpna tohoto roku nacházet i nad územím Rakouska. A právě tam chceme tuto neobvyklost spatřit. Co k tomu potřebujeme? Nic méně než jasnou oblohu. Toto však už nezávisí na nás, ale na matce přírodě.

5.6.2006

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist