nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny VIII. díl – Jordánsko (الأردن)

Dnešní vyprávění začnu vzpomínkami na první návštěvu Jordánska, neboť ta druhá s ní tak trošku souvisela. Tenkrát jsme cestovaly s kamarádkou Martinou. Bylo to v říjnu 2003. I když jsme neměly dopředu vyřízená víza, přejezd ze Sýrie byl bez problémů. Bohužel nám ujel autobus z Damašku do Ammánu (Amman, عمان), ale hned na nádraží, když jsme se poptávaly po dalším autobuse, k nám přiskočil nějaký chlápek s nabídkou, že zrovna do Ammánu jede a za 500 SYP na osobu nás může do Ammánu dovézt. Jelikož se nám nechtělo čekat až do večera, nabídku jsme přijaly.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 3 (poslední 5.5.2013 11:51)
30.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny VII. díl – Volný čas a informace

V komentářích v předešlém dílu mě bylo vyčteno, že nepíšu faktické informace. Nedělám to ze dvou důvodů. Za prvé mě redakce nežádala napsat seznam jízdních řádů a ceníků, a za druhé cestování po Sýrii je natolik jednoduché, že i nezkušený cestovatel se musí zorientovat během pár dní. Ale v případě velké potřeby číst pouze fakta a čísla, doporučuji zakoupit nějakého knižního průvodce, který je vším tímto přímo přeplněn.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 7 (poslední 13.2.2008 15:16)
23.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny VI. díl – Palmyra (Tadmur, تدمر)

Cesta z Homsu vede napříč pouští přímo do Palmýry. Cesta byla příjemná a pěkně utíkala. Najednou se však zvedl vítr a byli jsme v písečné bouři. Nebylo vidět téměř na krok. Řidič nám také ukazoval výmoly kolem silnice, které způsobila velká bouře, která se tu přehnala asi dva týdny před naším příjezdem.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 16 (poslední 24.1.2008 23:30)
15.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny V. díl – Výlet k moři

Bylo za námi pár perných dní ve škole, když jeden večer přišel Básim s výborným nápadem: „Mám kamaráda Basáma z Homsu, který může mít tento víkend volnou chatu na pobřeží Středozemního moře na Zlatých pískách, pár kilometrů za Tartůsem.“ Tak jsme jednohlasem zvolaly, že je to super, a že jedeme.
V arabských zemí je víkend v pátek a sobotu. Takže ve čtvrtek po škole, jsme utíkaly rovnou domů a začaly balit věci na víkend.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 7 (poslední 25.1.2008 14:36)
8.1.2008

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny IV. díl – Škola

Do nového domova jsem dorazily až za tmy. Ale nadšení nás nabylo takovou energií, že jsme se hned daly do úklidu a vynášení harampádí z pokojů. Pan Nabíl nám ukázal volný pokoj v prvních poschodí, kam jsme mohly všechno nanést.
Jelikož jsme se na úzkých schodech do prvního patra všechny motaly, rozhodla jsem se jít prozkoumat cestu na nejbližší zastávku autobusů a mikrobusů, abych zjistila cestu do školy.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 6 (poslední 29.5.2009 23:09)
18.12.2007

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny III. díl – Damašek

Abú Ivan je blízký kamarád od mých kamarádů žijících v Tartusu. Poprosila jsem je před naším odjezdem, zda by nám nepomohli s hledáním bytu v Damašku. Přes rok najít byt není žádný problém, ale v létě, kdy do Sýrie utíká většina lidí z Gulfu, kvůli horku, kdy Syřané se vrací na prázdniny domů, je složité.

11.12.2007

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny II. díl - Istanbul a cesta do Sýrie

Ráno jsme se vydali navštívit některé ze slavných míst Istanbulu. Nejdříve jsme vešli do Modré mešity. Pokud nejsou ženy do mešity vhodně oblečeny, žádný problém, u vchodu je možné vypůjčit si modrý šátek.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 2 (poslední 12.12.2007 21:44)
4.12.2007

Pět slečen na cestě za studiem arabštiny I.

Možná neznámý, nezvyklý, ale krásný jazyk. Jiné písmo, pro většinu „rozsypaný čaj“, složitá gramatika, léta dřiny, a přesto nás nic z toho neodradilo a vydáváme se dál na „cestu studií“. Ano, mluvím o arabštině, o řeči u nás málo známé.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pět slečen na cestě za studiem arabštiny
Názory k článku: celkem 5 (poslední 12.12.2007 23:07)
27.11.2007

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist