nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Mongolsko

Mongolsko 2006 - z expedičního deníku

Byli jsme zvědaví, jak vypadá země víc než dvacetkrát větší než Česko, kterou obývá čtyřikrát méně lidí, z nichž víc než čtvrtina žije v hlavním městě. I za krátkou dobu, po kterou trvala naše návštěva, jsme nasbírali množství nezapomenutelných zážitků. Přivezli jsme si vzpomínky na drsnou zemi kočovníků, na zemi, která patří všem a kde kromě několika málo míst není problém postavit stan na jednu noc nebo ger (jurtu) na celou sezónu kdekoli se vám zlíbí. Alespoň trochu jsme poznali lidi i přes svou drsnou povahu neskutečně přátelské a pohostinné. Bez obojího by ve zdejších podmínkách asi nepřežili.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: zatím žádné
2.1.2007

Mongolsko pohledem skrz hledáček

Na přelomu srpna a září 2006 jsme měli během dvou týdnů, po které trvala expedice uskutečněná v rámci programu Edie, příležitost maličko nakouknout do centrální části Mongolska. Kromě mnoha zážitků jsme si z této krásné země odváželi také plné karty fotografií. Jak už to tak bývá, některé se povedly, jiné ne. Práce na úpravě vlastních fotek a prohlížení úlovků dalších účastníků naší expedice mě přiměly k zamyšlení nad tím, co a jak se dá fotit v nejvnitrozemštější zemi světa.

Rubriky: Rady a zkušenosti, Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.6.2007 22:05)
27.9.2006

Mongolsko, co mi táhne hlavou cestou domů

Mongolsko je země velká a vzdálená a přes to, že tam jezdí poměrně hodně Čechů, nejsou na českém Internetu dostupné skoro žádné rozumné informace. Pokusíme se to napravit, rozhodně to ale nebude v prvním článku.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: celkem 2 (poslední 11.3.2007 20:04)
14.9.2006

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist