nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem

Paraguayská smlouvačka

Znáte příběh jak dědeček měnil až vyměnil? Tak já jsem tak smlouval, až jsem usmlouval. A taky chci napsat trochu o nezapomenutelné cestě z Paraguaye do Bolívie.

30.3.2015

Spontánně do Karibiku

Sedím v kavárně v Bogotě. Je docela zima, venku prší. Na Karibik myslím čím dál víc. Hamaka, v ruce knížka a po ruce rum. Pěkná klidná pláž někde, kde to neznám. Takže ani Santa Marta, ani Cartagena.

23.3.2015

Zapomenutý ráj Kuna Yala

Další den vypadá úplně stejně beznadějně, přestože hlídkujeme v přístavišti už od šesti ráno. Kdo počká, ten se dočká. Brzo přijíždí kolumbijská obchodní loď vykupující na ostrovech kokosy…

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.9.2010 09:16)
1.9.2010

Voda přes Huascarán přenáší

Podobně jako každý, kdo je v oblasti Huascaránu a je tam kvůli horám (kvůli ničemu jinýmu tam snad ani být nemůže), jsme se i my rozhodli pro lagunu 69 a Santa Cruz trek. Na vlastní pěst a v kuse. V obavě, že nebude kde koupit voda, beru do batohu osvědčený sedmilitrák.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.8.2010 18:24)
2.8.2010

Surfing in the rain

Vystupuji z autobusu, loučím se s Marcosem, šedesátníkem, který mi celou cestu vyprávěl, jak skvělé časy to byly za revoluce v Nicaragui a jak těžké časy to jsou v půjčovně bicyklů v Puerto Viejo, na karibském pobřeží Kostariky.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 2 (poslední 15.10.2009 10:54)
15.10.2009

Lyžování v Andách

Můj chilský kamarád, když jsem mu o nápadu řekl, se na mne podíval s podivným výrazem na tváři a řekl: "lyžování je zábava chilských pracháčů, pro normálního chilského právníka, který bydlí v centru Santiaga, je to sport naprosto nedosažitelný.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.1.2008 15:59)
22.1.2008

Machu Picchu není v Peru!

Je tma a přiznávám se, docela se bojím. Podle toho, co se říká, je okolí Machu Picchu plné banditů čekajících na turisty

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 5 (poslední 28.11.2008 15:01)
15.10.2007

Chimborazo – nejvyšší hora světa

Zbytek dne trávím tím, že sháním někoho, kdo mne na Chimborazo vyvede bez cestovky. S pomocí jednoho taxikáře se mi to daří. Zná průvodce, který by to udělal „načerno“

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 7 (poslední 30.12.2008 12:58)
8.10.2007

Vodopády Iguazú

Vodopády Iguazú se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií. V blízkosti je i Paraguay, ale řeka Iguaçu má jen dva břehy a tak se Paraguayci musí spokojit jen s tou „blízkostí“.

24.9.2007

Laguna Colorada - barvy ve čtyřech tisících

Další kousek z cestování po Jižní Americe. Tentokrát se podíváme na Altiplano, rozsáhlé území v nadmořské výšce okolo 4.000 metrů. Cílem putování je Laguna Verde.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 18.7.2007 06:29)
18.7.2007

Vánoce na střeše

Je předvečer Vánoc a taky to tak vypadá. Už z dálky slyším hlasitou muziku, cinkot láhví a petardy. Na náměstí si kupuji něco k snědku u jednoho z mnoha stánků, sedám si a kochám se rozdováděným mumrajem.

8.1.2007

Napříč Amazonií, část II.

Nálada na lodi je výborná, sice nic moc domluva, ale faktor pařby se celou cestu pohybuje tak mezi trojkou a čtyřkou. I když máme batohy pod houpacími sítěmi a po týdnu tam už není takový úplný pořádek, o kterém se zmiňuje nápis na brazilské vlajce, nikomu se nic neztratilo. Jsem vůbec celkem překvapený jak se všichni k sobě chovají přátelsky. Většinu společného času hrajeme britskou karetní hru s názvem „Shit Head“ nebo brazilskou oblíbenou „Domino“.

12.10.2006

Napříč Amazonií, část I.

Vstupuji na brazilské imigrační. Moderně zařízená, leč stará a oprýskaná budova, vybavená dvěma psacími stroji, třemi úředníky, četníkem s nablýskanou brokovnicí a přísným výrazem a brazilskou vlajkou na stěně. „Nemáte v pasu vízum, vraťte se zpátky do Santa Eleny“ říká s přimhouřenýma očima úředník, zatímco si četník láskyplně přejíždí konečky prstů po brokovnici. No to víte, taková situace nepotěší.

2.10.2006

Salar de Uyuni emhádéčkem

Najednou auto zastavuje. Řidič a jeho pomocník nasazují holínky, do ruk berou lopaty a začínají jeden kužel soli přehazovat na korbu. V tu chvíli mi dochází váhavé přikývnutí řidiče, že jede na Salar. Co budu dělat? Na korbě zůstat nemůžu, pomáhat házet sůl nejdu, leda bych měl holínky a stovku na hodinu. Sundávám boty, hážu batoh na záda a vyrážím na cestu zpátky. Jde se blbě, ta sůl je taková ostrá a do mých zhýčkaných nožiček dost píchá. Ale aspoň mi to ty nohy umeje.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Latinskou Amerikou křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 8.12.2006 01:45)
27.9.2006

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist