nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Seriál: Island - země ohně i ledu

Modrá laguna - perfektní konec cesty

Všechno musí jednou končit a tak i moje cesta kolem Islandu se blížila ke konci. Po více než třech tisících kilometrech jsem se dostal opět do blízkosti Reykjavíku. Celá planina je v podstatě kombinací několika gigantických lávových polí, ostatně během 50 kilometrů z letiště do hlavního města moc jiného neuvidíme.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Island - země ohně i ledu
Názory k článku: celkem 1 (poslední 30.5.2015 13:12)
25.5.2015

Ledovce a gejzíry Islandu

Islandská cesta se neúprosně blíží ke konci, takže honem vychutnat maximum. Vík by bez hotelů za zastávku nestál, ale co můžu dělat. Pobřeží je ale dramatické, severní Atlantik doráží s maximální silou a chvílemi je obtížné udržet foťák. Dlouhá černá pláž si o fotografie přímo prosí, na konci jsou Reynisdrangur, prsty čnící z moře. K moři není radno se přibližovat, kdo zaváhá, je po kolena mokrý.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Island - země ohně i ledu
Názory k článku: celkem 1 (poslední 21.8.2015 08:54)
18.5.2015

K vodopádům na Islandu

Ještě, než jsem se dostal k hlavnímu městu severu, spokojeně jsem minul záliv s ostrůvkem Drangey. O něm se říká, že kdo chce být skutečným Islanďanem, musí být schopen k němu doplavat. A aby to bylo složitější, musí být přitom nahý, mít v ruce hořící pochodeň a ještě nahlas zpívat islandskou hymnu.

11.5.2015

Severní část Islandu

Okružní cesta se konečně dostala na severní stranu ostrova. Cestou si dosytosti užíváme místní silniční speciality: mosty jsou téměř vždy výrazně užší nežli silnice. Sice nás předtím značka upozorní, i tak je to ale nepříjemné zpomalení. A pokud máme smůlu, protijedoucí auto potkáme právě zde. Sice platí známé „kdo dřív přijede, ten dřív mele“, ale ani to nemusí být vždy pravdou. Přesvědčil mne o tom snad nejdelší most na Islandu, na který jsem sice vjel s vědomím, že jsem první, ale brzy mne protijedoucí audinka donutila k zaváhání a zastavení.

30.4.2015

Island - země ohně i ledu

Island láká tři skupiny turistů – samozřejmě skalní cestovatele, ochotné vydat se s krosnou na zádech na nekonečné pochody. Do druhé skupiny patří ti, co si půjčí auto a Island poctivě objedou. A třetí, bohužel nejpočetnější skupinu, tvoří mastňáci, kteří doletí na Island, ubytují se a během tří dnů objedou autobusem hrstku nejbližších atrakcí na jihu ostrova. Do té třetí skupiny naštěstí nepatřím, na tu první už zase nemám věk, takže jsem ostrov objel autem.

23.4.2015

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist