nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Zážitky z cestování


Stránkování: « 17 / 21 »nejnovější 1 ··· 8 ··· 15 16 [17] 18 19 ··· 21 nejstarší


Soutěž Scoutdoor: Červnová sněháňka v Krkonoších

První článek do soutěže s internetovým obchodem Scoutdoor.cz. Přečtěte a jestli se vám líbí, zvyšte mu karmu. Tento článek je na téma „Sníh, tichý nepřítel“.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Soutěž se Scoutdoorem
Názory k článku: celkem 2 (poslední 19.3.2007 21:36)
18.3.2007

Reklama:


Moje velká tlustá tatranská smůla

„Máte Alpenverein? Tak to je v poriadku“ povídal pán z Horské. Opravdu nechci vědět, jak vypadá, když to v pořádku není.

23.2.2007

Rock of Cashel

Ďábel se svými mohutnými kusadly zakousl do skalisté hory. Kámen pod tlakem jeho čelistí pukal jako skořápka. Jedním mocným trhnutím vyrval z hory obrovský kus skály. Pozvedl tlamu k nebesům, napřímil se a rozevřel blanitá křídla. Mocně se jimi rozmáchl.

Rubriky: Zážitky z cestování, Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 29.7.2010 10:43)
7.2.2007

Civita di Bagnoregio: místo, kde se zastavil čas

Jsou také vzácná místa, kde čas snad neplyne vůbec, kde se čas zastavil. Místa, kde ztratíme vědomí střídání dne a noci, kde pět minut trvá stejně dlouho jako dvě hodiny, místa, kde historie, přítomnost a budoucnost nejsou oddělené, ale splývají v jedno, v prostou věčnost.

Rubriky: Zážitky z cestování, Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 1.11.2014 17:02)
31.1.2007

Vánoce na střeše

Je předvečer Vánoc a taky to tak vypadá. Už z dálky slyším hlasitou muziku, cinkot láhví a petardy. Na náměstí si kupuji něco k snědku u jednoho z mnoha stánků, sedám si a kochám se rozdováděným mumrajem.

8.1.2007

Mongolsko 2006 - z expedičního deníku

Byli jsme zvědaví, jak vypadá země víc než dvacetkrát větší než Česko, kterou obývá čtyřikrát méně lidí, z nichž víc než čtvrtina žije v hlavním městě. I za krátkou dobu, po kterou trvala naše návštěva, jsme nasbírali množství nezapomenutelných zážitků. Přivezli jsme si vzpomínky na drsnou zemi kočovníků, na zemi, která patří všem a kde kromě několika málo míst není problém postavit stan na jednu noc nebo ger (jurtu) na celou sezónu kdekoli se vám zlíbí. Alespoň trochu jsme poznali lidi i přes svou drsnou povahu neskutečně přátelské a pohostinné. Bez obojího by ve zdejších podmínkách asi nepřežili.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: zatím žádné
2.1.2007

Hledáme nové kolegy!

Sběračem vína v Argentině

Hned ráno následující den po příjezdu jsme se byli na jedné vinici zeptat na práci. Řekli, že dnes bohužel ne, ať přijdeme zítra. Nechtěl jsem ztrácet celý den čekáním a šel jsem se zeptat na další. Tam to dopadlo o poznání lépe. Že když si seženu nůžky, tak mohu hned začít sbírat. Nastoupil jsem v jednu hodinu odpoledne. Jak má práce probíhala? Do výbavy každého sběrače hroznů "cosechadora" patří "tach", což je nejčastěji plechová nádoba obdélníkového tvaru, do níž se vejde asi dvacet kilogramů hroznů, nůžky, láhev pitné vody (i na začátku jihoamerického podzimu tu bývá v poledne více než 30 °C) a nějaké starší oblečení, u kterého nevadí, když se potřísní šťávou z hroznů. Když je tach plný, což v mém případě ze začátku trvalo téměř tři čtvrtě hodiny, umístí se na rameno a jde se vyklopit do připravených nádob, nebo častěji do kamionu. U kamionu čekají jeden nebo dva pomocníci "segundos", kteří kontrolují kvalitu hroznů a dávají dělníkům "fecha". Fecha je plíšek na němž je vyražen název vinného sklepu, který se později, nejčastěji v pátek odpoledne, vymění za peníze.

17.12.2006

Ztracen na vrcholu

"Tady mě vyložte", řekl jsem těm milým staříkům, který jsem stopnul hned za Ullapoolem. Nevím přesně kam měli namířeno, ale podle toho jak jistě hledali v autoatlase myslím, že ta tenounká silnička až pod horu a dál do pustiny, jejich směrem nebyla...

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 1.12.2006 14:08)
27.11.2006

Biometrický pas aneb U nás v Kocourkově

Pro ty z vás, které by snad lákala možnost pořídit si nový výdobytek civilizace, biometrický pas, mám několik rad a postřehů.

Rezervujte si na tuto operaci minimálně půl hodinky (čím menší obec, tím více času procedura spotřebuje), já jsem strávila na pasovém oddělení hodinu a podle toho, jak zručně paní s přístrojem zacházela, řekla bych, že jsem byla první zájemce o tuto atrakci.

Rubriky: Zážitky z cestování, Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 9 (poslední 9.11.2009 23:55)
13.11.2006

Vysoké Tatry s lanem III.

Nástup Velkou Zmrzlou dolinou pod Čierný štít. Po cestě jsme potkaly dva horolezce z Jablunkova. „Holky, kde máte chlapy?“ „Jo, vy jako lezete samy?“ úžas nebral mezí. Byly jsme pokřtěny na Tatranské ženy, neboli Tatranky.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Vysoké Tatry s lanem
Názory k článku: celkem 2 (poslední 2.11.2007 19:58)
8.11.2006

Stránkování: « 17 / 21 »nejnovější 1 ··· 8 ··· 15 16 [17] 18 19 ··· 21 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist